Gündem

Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Şehitliği’ni ziyaret etti

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kurban Bayramı nedeniyle Mersin Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı, şehit aileleriyle bayramlaştı.

Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Şehitliği’ni ziyaret etti

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kurban Bayramı nedeniyle Mersin Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı, şehit aileleriyle bayramlaştı.

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kurban Bayramı dolayısıyla Mersin Valiliği tarafından düzenlenen program kapsamında Mersin Valisi Ali Hamza Pehlihan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve kent protokolü ile birlikte Mersin Şehitliği’ni ziyaret etti. Şehitlikte şehit aileleri ile bayramlaşan Başkan Abdullah Özyiğit, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Başkan Özyiğit, “Kurban Bayramı’nın ülkemiz adına barış ve huzur getirmesini diliyorum. Bugün Türkiye Cumhuriyet için canlarıyla bedel ödeyen şehitlerimizin kabirleriniziyaret ettik, şehit ailelerimizle buluştuk.  Onların yaşadıkları bu acıları anlamak mümkün değil ama yanlarında olduğumuzu ifade etmek ve acılarını paylaşmak için hep birlikte buradayız. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ülkemiz ve geleceğimiz için en büyük dileğimiz barış.” diye konuştu.

 

Vatandaşların büyük ekonomik zorluklar içerisinde Kurban Bayramı’nı karşıladığını ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Bu yıl yaşadığımız bayram diğerlerinden çok farklı. Vatandaşlarımız büyük ekonomik zorluklar içerisinde bu bayrama giriyor. Ülkemizde var olması gereken ve cumhuriyetin anlam kazanması için gerekli olan demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemediği bir dönemdeyiz. Bağımsız bir adalet sisteminin olmadığı ve devlet erkânının tam objektif bakış açısıyla halkın tüm kesimlerine ulaşamadığı bir ortamın yaşandığını görüyoruz. Tüm bu süreçlerden ülkemizi kurtaracağımız bir döneme geçmemiz gerekiyor. Demokrasi tam anlamıyla yerleştiğinde ve herkes adalet sistemine tam anlamıyla güven duyduğunda ülkemiz tekrar ayakları üzerine basacak ve refah seviyesi yükselecektir. Bugün maalesef eğitimli insanlarımız umudu dışarıda arıyor, yaşamlarına başka ülkelerde devam etmek istiyorlar, bunu değiştirmek zorundayız.  Bu ülke bizim. Gelecek güzel günlerde barış ve huzur içerisinde yaşamak umuduyla tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL