Gündem

İzmir Büyükşehir Belediyesinden Beydağlı Üreticilere Küçükbaş Hayvan Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarıma desteğini sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden Beydağlı Üreticilere Küçükbaş Hayvan Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarıma desteğini sürdürüyor. Beydağ'da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği eğitimlerini tamamlayan 56 üreticiye 218 küçükbaş hayvanı İzmir Büyükşehir Belediyesi teslim etti. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da dağıtım törenine katılım sağladı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda köylü ve üreticiye desteğini artırarak sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Beydağ ilçesinde hayvan desteğine devam etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 56 üreticiye 218 küçükbaş dağıttı. Dağıtım törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, S. S. Çömlekçi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Soner Kılıçaslan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler Müdürü Avni Gök, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, Tire Yerel Hizmetler Koordinatörü Caner Demirkap, Beydağ Yerel Hizmetler Koordinatörü Şakir Geçer, Ziraat Odası Başkanı Ünal İçmesu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Ahmet Köroğlu, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı. Törende Başkan Vekili Özuslu ve Başkan Yılmazlar, üreticilere verilecek hayvanların ilk kuralarını çekti. 

 

Başkan Vekili Özuslu: Kırsalda Büyüme Sağlayarak Ekonomik Varlığımızı Geliştireceğiz

Tarıma ve hayvancılığa verdikleri destekleri anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “İlçemizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin teşvik edilmesine yönelik güçlü destekler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yerel istihdama katkı sağlarken kırsal nüfusun hem sosyal hem de ekonomik varlığını geliştiriyor. Kırsalda büyüme sağlanmadığı sürece, tarım girdileri yapmadığımız sürece, üreticiyi desteklemediğimiz sürece, hayvanları dağıtıp çoğalmasını sağlamadığımız sürece, yününü sütünü markalaştırıp ürün haline getirip sunmadığımız sürece bu istihdam dediğimiz beladan da kurtulamayız. Aynı zamanda İzmir'in süt üreticilerinin ürünlerinin değerlendirilmesini sağlayarak, küçük üreticinin rekabet gücünü artıracak, destekleyecek ve tarıma can suyu olacak” dedi. Özuslu, örgütlenmenin de önemine vurgu yaptı. 

 

Başkan Yılmazlar: Daima Üreticilerimizin Yanında Olacağız, Ekmeğimizi Birlikte Büyüteceğiz

Hayvancılığın desteklenmesinin önemine vurgu yapan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Bu destekler için, İzmir tarımına verdiği önem için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e ve bürokratlarına çok teşekkür ederim. Küçükbaş hayvancılık bu memleketin en büyük meselesidir. Sütünden, yoğurdundan, peynirinden, yağından, kaymağından, yününden faydalanıyoruz her şekilde. Küçükbaş hayvan sürüleri dolaştıkları toprağı besler, havalandırır, gübreler, döngüsel tarımdır. Tarımda en çok emek veren kadınların emeği gözle görülmektedir. Bugün aramızda Palamutçuk Köyü’nden Fatma teyze de var. 2019’da aldığı 3 dişi 1 koç küçükbaş hayvanı şuan 48 koyunluk bir sürü oldu. Bizler de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in destekleri ile daima üreticimizin, köylümüzün yanında olacağız.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL