Gündem

15 Temmuz, 6. Yılında Çiftlikköy’de Etkinliklerle Anıldı

Çiftlikköy’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.

15 Temmuz, 6. Yılında Çiftlikköy’de Etkinliklerle Anıldı

Çiftlikköy’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.yıldönümü dolayısıyla 23 Nisan Meydanı’nda mehteran gösterisi ile başlayan etkinliklere Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutan Vekili Mustafa Lekesizgöz ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolü, gazi ve şehit aileleri, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyeleri, belediye birim müdürleri ve belediye çalışanları, AK Parti İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları ve Çiftlikköylüler yoğun katılım gösterdi.

 

Atatürk Caddesi boyunca Türk bayraklarıyla ve mehteran takımı eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü, sonrasında Mokamp alanında yapılan etkinliklerle devam etti. Mokamp alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okunup dualar edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka seslenişini dev ekranda izlenmesinden sonra Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar yaptığı konuşmada, “15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından 6 yıl geçti. Her yıl olduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü birlikte anıyor, bu karanlık geceyi aydınlatan kahramanlarımızı yad ediyoruz” dedi.

 

BAŞKAN SİLPAGAR, “ŞEREFLE, ONURLA, GURURLA ANIYORUZ”

Başkan Silpagar, “Tam 6 sene geçti, 15 Temmuz Destanını hep birlikte yazdık. Demokrasi nöbetlerinde omuz omuza saf tuttuk, traktörlerle, araçlarla konvoylar yaptık, Çiftlikköy’de bir olduk, Yalova’da bir olduk, Türkiye’de bir olduk. 15 Temmuz gecesi canıyla aziz vatanımıza sahip çıkan evlatlarımızın adları baki kalacaktır. Onlar şahadet şerbetini içti, biz geride kalanlar uğruna canlar verilen aziz devletimizin, vatanımızın kurtarıcılarını her daim hatırlayacağız, şanlı isimlerini yücelteceğiz, şerefle, onurla, gururla anacağız. 15 Temmuz'u yeni bir direnişin simgesi yapan şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlere Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum” diye konuştu. İlçe Kaymakamı Ömer Bilgin de konuşmasında ne 15 Temmuz'da ne de hiçbir zaman ülkemize kasteden hainlerin mufavvak olamayacağını dile getirdi. Ardından 15 Temmuz dolayısıyla ilçedeki okullar arasında yapılan şiir, resim, kompozisyon ve mektup yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutan Vekili Mustafa Lekesizgöz ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından takdim edildi.

 

BAŞKAN SİLPAGAR, İNCİTME ESERİNİ SESLENDİRDİ

Programın devamında Tansu Can ve Erol Çalı’nın sesinde can bulan ‘Bir Saz Bir Söz’ grubunun eserleriyle Çiftlikköylüleri mest etti. Başkan Silpagar da, Abdurrahim Karakoç’un ‘İncitme’ adlı eserini canlı olarak seslendirdi. Programlarının sonunda ‘Bir Saz Bir Söz’ grubuna Kaymakam Ömer Bilgin ve Başkan Silpagar tarafından anı tabağı ve çiçek hediyeleri verildi.  Gecede Mokamp’ta bulunan vatandaşlara dondurma, helva ve çorba ikramlarında da bulunuldu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında millete ihanete karşı birlik ruhu aşılayan ve manevi bir güç sağlayan sela sesi, saat 00.13 itibarıyla tüm Türkiye’deki binlerce camiden olduğu gibi, Çiftlikköy’den de yükseldi. Tutulan demokrasi nöbetinin ardından etkinlikler sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL