Gündem

15 Temmuz aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük beratıdır

Başkan Tahir Büyükakın 15 Temmuz Anma Mesajı yayınladı   15 Temmuz 2016 yılında FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla şehit ve gazilere millet olarak şükran duyduğumuzu belirtti.

15 Temmuz aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük beratıdır

Başkan Tahir Büyükakın 15 Temmuz Anma Mesajı yayınladı

 

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla şehit ve gazilere millet olarak şükran duyduğumuzu belirtti. Başkan Büyükakın 15 Temmuz’da aziz milletimizin tarih yazdığını ifade ederek”  Milletimizin kahramanlığını, cesaretini ve kararlılığını tüm dünyaya gösterdiği 15 Temmuz, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük beratıdır” dedi

 

Bundan 6 yıl önce Türkiye belki de tarihinin en uzun gecelerinden birisini yaşamıştı. FETÖ terör örgütünün devletin çeşitli birimlerine sızmış uzantılarının tertiplediği hain darbe girişimi gerçekleşmiş, vatanını korumak için buna karşı çıkan 251 vatandaşımız şehit olmuş, binlercesi de yaralanmıştı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diledi. Gazilerin ülkemizin göz bebeği olduğunu vurgulayan Başkan Büyükakın, “O gece şuncu – buncu demeden vatan için teröristlere karşı zafer kazanmamızı sağlayan tüm vatandaşlarımız, büyük bir destan yazmıştır. Millet olarak kendilerine minnettarız.

 

Türk milleti olarak birliğimizi, dirliğimizi koruduğumuz müddetçe ve inancımıza dosdoğru sahip çıktığımız müddetçe; Allah’ın izniyle bizi, hiçbir güç yenemez.

 

Sayın Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’miz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır. Buna engel olmak isteyecek FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütleri bu aziz milletin yumruğu altında yok olup gidecektir. Yeter ki, bir olalım, iri olalım ve diri olalım” dedi.

 

Başkan Büyükakın sözlerini, başta 15 Temmuz olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet ve gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL