Gündem

15 Temmuz şehitleri EÜ’de anılacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının kararıyla, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, bu yıl  “Türkiye Aşkına” temasıyla gerçekleştirilecek.

15 Temmuz şehitleri EÜ’de anılacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının kararıyla, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, bu yıl  “Türkiye Aşkına” temasıyla gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Ege Üniversitesinde, 15 Temmuz şehitleri düzenlenecek bir dizi etkinlikle anılacak.

 

Anma programı; 18 Temmuz Pazartesi günü saat 9.30’da EÜ 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde başlayacak. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın yapacağı konuşmanın ardından şehitler adına Kuran-ı Kerim tilaveti okunacak. Kuran okunmasının bitiminde tüm üniversite personelinin katılımıyla “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” yapılacak.

 

         Şehitler Anıtı önünde gerçekleştirilecek anma etkinliklerinin ardından EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde, saat 10.00’da “Teo-Politik Tahriften Seküler Uyduluğa: 15 Temmuz Paneli” düzenlenecek. Moderatörlüğünü EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nadim Macit’in yapacağı panele konuşmacı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Himmet Konur ve Dr. Abdülkadir Palabıyık katılacak.

 

         Etkinlikler kapsamında; EÜ Edebiyat Fakültesinin hazırladığı “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Sergisi”  MÖTBE’de tüm gün ziyaretçilere açık olacak. Ayrıca saat 11.00’de şehitler anısına lokma hayrı yapılacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL