Gündem

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Gerçekleştirildi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2022 Cuma akşamı saat 21.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Gerçekleştirildi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2022 Cuma akşamı saat 21.00’de Malkara İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi.

 

Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen programda, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Asb. Kd. Bçvş. Celal Cem, İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser İsa Karasu, Siyasi Parti Başkanları ile Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları ile Temsilcileri, Dernek Başkanları, Gaziler, Basın Mensupları ve vatandaşlar yer aldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası, 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

 

Edilen duaların ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

 

 Yapılan konuşmanın akabinde şiirlerin okunması ve düzenlenen çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı verilen ikramların ve 15 Temmuz Anı defterinin doldurulmasıyla son buldu.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında saat 12.30’da (Cuma Namazı öncesi) Gazi Ömer Bey Caminde tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL