Spor

Abdi İbrahim’in ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı’dan Akdeniz Oyunları’nda çifte madalya

Abdi İbrahim’in toplumsal yatırım programları çerçevesinde ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı, uluslararası kulvarda Türkiye’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Abdi İbrahim’in ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı’dan Akdeniz Oyunları’nda çifte madalya

Abdi İbrahim’in toplumsal yatırım programları çerçevesinde ana sponsoru olduğu rekortmen yüzücü Emre Sakcı, uluslararası kulvarda Türkiye’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Sakçı, Cezayir’deki Akdeniz Oyunları’nda 50 ve 100 metre kurbağalamada gümüş madalya kazandı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, “Emre’yi başarısından dolayı kutluyoruz. Emre gibi ülkemizin adını her kulvarda en yükseğe taşıma azmine sahip, bizimle aynı tutku, cesaret ve sorumluluğu taşıyan, geleceğimizin teminatı gençlerimizi desteklemek bizim için gurur verici. Sportif başarının ülke markasına katkı sunan en etkili araçlardan biri olduğu bilinciyle, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da genç sporcularımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi. Başarılı sporcu ise Abdi İbrahim’in sponsorluk desteğinin, büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti.
 

TÜRKİYE’NİN iyileştiren gücü Abdi İbrahim’in ana sponsorluğunu üstlendiği rekortmen milli yüzücü Emre Sakcı, Cezayir’de düzenlenen 19’uncu Akdeniz Oyunları’nda, 50 ve 100 metre kurbağalamada gümüş madalya kazandı. Sakcı böylece şampiyonayı çifte madalya ile kapattı.  

 

Emre Sakcı, 2021 yılında 50 metre kurbağalamada dünya rekoru kırarak Türkiye’nin gururu olmuştu. Türkiye’de ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri Abdi İbrahim de gençlik ve sağlık alanında yürüttüğü toplumsal yatırım programları çerçevesinde, 2024 Paris Olimpiyatları’nı kapsayacak şekilde 4 yıl süreyle Sakcı’nın ana sponsorluğunu üstlenmişti. 

 

Sportif başarı, Türkiye’nin marka değerine büyük katkı sağlıyor

 

Emre Sakcı’nın başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik, Abdi İbrahim’in iş yapış süreçlerinin kalbinde yer alan bir konu. 'HEAL2030' adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimizi, ESG (Environmental, Social, Governance/Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. Bu stratejimizin sosyal ayağındaki öncelikli başlıklarından biri de sağlık ve spor. Bu anlayışla, geçtiğimiz sene Emre Sakcı’nın başarı yolculuğuna, uzun soluklu bir sponsorluk anlaşmasıyla destek verme kararı aldık. Sponsorluğumuzu takiben, Sakcı önce Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası 50 metre kurbağalamada gümüş madalya aldı. Ardından da Türkiye Şehitkamil Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kurbağalamada 24.95’lik derecesiyle dünya rekoru kırarak ülkemizdeki genç sporcular için adeta bir Kuzey Yıldızı oldu. Emre gibi ülkemizin adını her kulvarda en yükseğe taşıma azmine sahip, bizimle aynı tutku, cesaret ve sorumluluğu taşıyan, geleceğimizin teminatı gençlerimizi desteklemekten gurur duyuyoruz. Sportif başarının ülke markasına katkı sunan en etkili araçlardan biri olduğu bilinciyle, bundan sonra da genç sporcularımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” 

 

Abdi İbrahim’in desteği, genç sporcuların yolunu açıyor

 

Emre Sakcı ise bu başarınınkariyerindeki önemli anlardan biri olduğunu ifade ederek, “Katıldığım tüm yarışlarda hedefim, mümkün olan en iyi dereceye imza atmak. Abdi İbrahim'in sponsorluk desteği, benim gibi genç sporcular için önemli bir motivasyon kaynağı. Edindiğim bu başarıda, büyük payı olan Abdi İbrahim’e desteği için çok teşekkür ederim” dedi.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL