Gündem

Abdül Batur İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Adaylığını Açıkladı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıklayarak, “İzmir’e tecrübe lazım.

Abdül Batur İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Adaylığını Açıkladı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıklayarak, “İzmir’e tecrübe lazım. İzmir’e samimiyet lazım. İzmir’e İzmirli lazım. Ben tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim” diye konuştu. Batur, İzmir’in sorunlarını çok iyi bilen biri olarak çözmeye talip olduğunu söyledi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıkladı. Batur, 31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde aday olmak için CHP İzmir İl Başkanlığına giderek başvuru dosyasını CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na teslim etti. Aslanoğlu’nun “Uzun dönemdir belediye başkanlığı görevini başarıyla yürüten yol arkadaşımız yeni bir yolculuğu açıklıyor. Yolunuz açık olsun başkanım. Başarılar dilerim” diyerek başvurusunu kabul ettiği Batur, aday adaylığını açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için İzmir’de adı öne çıkan iki isimden biri olduğunu hatırlatan Batur, “Ancak partim beni Konak Belediye Başkan için görevlendirdi. Konak’ta geçen 5 yıla yakın sürede pek çok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu, Konaklıya hizmet etmenin gururunu yaşadım” diye konuştu.

 

“Parti ayrımı gözetmeksiniz hizmet ettim”

Parti ayrımı gözetmeden herkese hizmet ettiğini vurgulayan Batur, “Ayrıştıran değil, birleştiren oldum. Konaklıların sevincinde de üzüntüsünde de yanında olmaya çalıştım. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedim. Engellisinden gencine, kadınından, yaşlısına esnafından, emeklisine herkesi kucakladım. Konak’ta kentsel yenilemenin önünü açacak planları görev süremiz içinde tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başardık” dedi. Batur’un açıklamasında öne çıkan satırlar şöyle:

 

CHP’deki değişim sinerji yarattı

-Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında partim Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim yaşandı. Değişimin yaklaşan yerel seçim öncesinde toplumda bir sinerji ve enerji yarattığı açıktır. Albert Einstein, ”Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir” diyerek değişimin kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirtmiştir. Ben de başlayan değişim sürecinde bugün İl Başkanlığımıza İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylık başvurumu yapmış bulunmaktayım.

 

İzmir’in sorunlarını çözmeye talibim

-1994 yılında İzbeton genel müdürlüğüyle başlayan bu kente yerel yönetici olarak hizmette şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak yola çıkıyorum. İzmir’in sorunlarını herkesten iyi bilen biri olarak çözmeye talibim.

 

Bilgili, tecrübeli bir mimar olarak hizmete hazırım

-Kentlinin ne şikâyeti varsa onları çözecek hem bilgi birikimi hem de tecrübeye sahip bir mimar olarak hizmete hazırım.

 

Kronik sorunları gündemden çıkaracağım

-İzmir’de doğmuş büyümüş burada oturan ve göçmen ataları olan biri olarak kenti kucaklamayı, kronikleşen sorunları artık şehrin gündeminden çıkarmayı hedefliyorum.

 

İzmir kendi içinden birini ister

-İzmir Atatürkçülüğün, demokrasinin başkentidir. İzmir Efeler diyarıdır. İzmir diretmeye gelmez. Samimiyet ister, kendi içinden birinin yönetmesini ister, tepeden inme isimlere prim vermez.

 

Sokakta İzmirlilerle olacağım

– İzmirli iyi bilir kimin ona en iyi şekilde hizmet edeceğini. Sokakta görmek ister belediye başkanını, ona ulaşabilmek ister. Ben bu kentte hizmet ettiğim süre için de hiç ulaşılamayan olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Sokakta oldum, yine sokakta İzmirlilerle olacağım.

 

Tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim,

– “İzmir’e ne lazım?” derseniz. İzmir’e tecrübe lazım. İzmir’e samimiyet lazım. İzmir’e İzmirli lazım. Ben tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim…

 

Herkese teşekkür ederim

– Çıktımız bu yolda başta beni yalnız bırakmayacağına inandığım İzmirlilere, partimin genel merkezine, Cumhuriyet Halk Partimin İzmir İl örgütüne, ilçe örgütüne, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, yol arkadaşlarıma, destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum.  

 

Tüm adaylara başarılar dilerim

-Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Parti içindeki bir yarıştır. Barış huzur içinde birbirimizi kırmadan yarışın sonlanması en güzeli olacaktır. 31 Mart yerel seçimlerinde başarılı olmak mecburiyetindeyiz.

 

Coşkulu açıklamalar doğru değil

-Şu anda Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’dir CHP’li bir belediyedir, belediye başkanıdır. Bu nedenle debdebeli açıklamalar, coşkulu açıklamalar bence doğru değil. Orada oturan arkadaşımız da partimizi temsil ediyor. Bu duygularla çıktığımız yolda tüm arkadaşlarımızla beraber mücadelemizi gerçekleştireceğiz. Sonuçta kim aday olursa onunla yol yürümeye devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet halk Partisi Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL