Gündem

Ahmet Aydın Acil Servis çalışanları ile sahurda buluştu

Ramazan boyunca sahur ve iftar ziyaretleri yapan AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı ve AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, bu kez 2 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu personeliyle sahur yaptı.

Ahmet Aydın Acil Servis çalışanları ile sahurda buluştu

Ramazan boyunca sahur ve iftar ziyaretleri yapan AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı ve AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, bu kez 2 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu personeliyle sahur yaptı. Acil Servis çalışanlarıyla sohbet eden Aydın, özellikle Kovid-19 salgını sürecindeki özverili çalışmaları için personele teşekkür etti.

 

Ramazan süresince iftar ve sahur programlarını vatandaşla yapan, ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti Seferihisar Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Harun İnal ve AK Parti Seferihisar Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet İpekçi ile birlikte 2 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda sahur yaptı. Acil Tıp Teknisyenleri ve 112 Acil çalışanları ile sohbet eden Başkan Aydın; “Eminim hayat kurtarmak çok güzel bir duygudur. Ramazan ayında da Seferihisarlı hemşehrilerimizi yaşatmak için çabalıyorsunuz. İstasyonda görevli olduğunuzda, belki de Ramazan’da iftarlarınızı telsiz başında yapıyorsunuz. İftar sonrası içtiğiniz çaylarınızı yarım bırakarak ya da iftarınızı dahi saatler sonra yaparak hayat kurtarmaya koşuyorsunuz. Hastayı yetiştirirken sizlerin can güvenliği de çok önemli. Tedbiri elden bırakmayın. Allah sizlerden razı olsun, var olun” diye konuştu.

 

Özellikle son iki yıla damgasını vuran koronavirüs sürecinde, acil tıp ekipleri ve tüm sağlık çalışanlarının son derece meşakkatli, sancılı günler geçirdiklerini söyleyen Başkan Aydın; “Allah’a şükürler olsun ki; AK Parti hükümeti son 20 yılda sağlık alanında yaptığı yatırımların karşılığını geride bıraktığımız iki yılda fazlasıyla alma imkânı buldu. Bu süreçte sizlere çok büyük bir sorumluluk düştü. Sizlerin özverili çalışmaları sayesinde salgınla mücadelede başarıya ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

Ramazan’da ibadetlerini yerine getirirken ailelerinden uzak iftar yapsalar da ekip arkadaşlarıyla aile ortamında çalıştıklarını belirten 112 Acil çalışanları, “Sonuçta biz burayı da ailemiz olarak görüyoruz. Aile gibi bir ortamda çalışıyoruz. Vakaya çıkacağız, yemek de bölünüyor, çay da bölünüyor. Bu bizim gücümüze gitmiyor. Bizim önceliğimiz hastalarımızın iyiliği ve sağlığı. Biz yemeğimizi gelince de yeriz iki, üç saat sonra da yeriz. Önceliğimiz vakaya bir an önce ulaşmak” şeklinde konuştu.

 

“Bizi en çok zorlayan bozuk yollar ve asılsız ihbarlar”

Asılsız ihbarların ve Seferihisar’daki bozuk yol koşullarının vakaya müdahalede kendilerini zorladığını söyleyen 112 Acil personeli, “Biz mesleğimizin olumlu yönlerini görmeye çalışıyoruz, mesleğimizi seviyoruz. İnsanlara yardım edebilmek, bunu hissetmek dünyanın en güzel duygusu ama Seferihisar’da bizi en çok zorlayan bozuk yollar ve asılsız ihbarlar” diye konuştu. Asılsız ihbarların gerçek vakalara zamanında ulaşmalarına engel olabileceğini vurgulayan Acil Tıp ekibi, “Asılsız ihbarlar belki de o anda gelebilecek gerçek bir yardım çağrısına ulaşmamıza engel olarak bir cana mal olabilir. Bunun yanında vakaya ulaşmaya çalışırken bozuk yollar bizi zorluyor. Aracın hızlı gitmesi gerekiyor. Hasta almaya giderken tek sıkıntı ambulansa oluyor ancak araçta hasta olduğunda hastaya daha büyük sıkıntı oluyor. Kırığı olan, sancısı olan hastanın daha büyük sıkıntıları oluyor. Yollar bozuk olduğu için acıları iki katına çıkıyor” ifadelerini kullandı. Mesleklerini severek yaptıklarını ifade eden Acil Tıp personeli, “Mesleğimizin güzel yanları da, zorlu yanları da var. İnsan hayatı kurtarmak, insanların duasını almak tarif edilemeyecek bir duygu. Yardım elinizin dokunabildiğini görmek çok güzel bir şey” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL