Gündem

AK Partili Kırkpınar’dan 15 Temmuz Mesajı

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

AK Partili Kırkpınar’dan 15 Temmuz Mesajı
AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 
 
 
FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016’da devletimizi parçalamaya yönelik hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ve demokrasi zaferinin 6. yıl dönümünün idrak edildiğini kaydeden Kırkpınar,  “Devletimizin birçok kurum ve kuruluşu ile Kahraman ordumuzun içine sızan FETÖ’cü hainler tarafından 15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişimi esnasında hiçbir düşmanın ve düşman devletin dahi cesaret edemediği bir alçaklığa başvurulmuştur.
 
 
15 Temmuz Darbe kalkışması milletimizin sarsılmaz iradesi ile bertaraf edilmiş, asrın en büyük ihanetine karşı asrın en önemli zaferi olarak tarihteki yerini almıştır.
 
 
Fetullahçı Terör Örgütü tarafından tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olarak kayıtlara geçen 15 Temmuz işgal girişimi sırasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve önderliğinde harekete geçen yüce milletimiz tankın, uçağın, helikopterin ve tüfeğin karşısına sadece imanı, inancı, yüreği ve cesaretiyle dikilmiş, o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiş ve ihanet girişimini şanlı bir direnişle bertaraf etmiştir.
 
 
Söz konusu vatan olunca dün nasıl Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı'nda milletimiz 7 düvele karşı koyup destanlar yazmışsa, 15 Temmuz’da da aynı ruh ve aynı inançla kurşunlara ve tanklara kendisini siper ederek yeni bir destan yazmıştır.
 Bin yıldır vatan kıldığımız bu aziz topraklar birliğimizin ve dirliğimizin teminatıdır.
 
 
Bugün bizlere düşen, tarihimizden aldığımız güçle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam etmektir.
 
 
15 Temmuz’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm İzmirli hemşerilerime gönülden teşekkür ediyorum. Bir hilal uğruna o gece canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyor, gazilerimize de Allah'tan sağlık, afiyet ve uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL