Gündem

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaraları sarmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 9 gündür deprem bölgesindeki vatandaşlara uzanan bir sıcak dost eli olabilmek, yaraları birlikte sarabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaraları sarmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 9 gündür deprem bölgesindeki vatandaşlara uzanan bir sıcak dost eli olabilmek, yaraları birlikte sarabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mobil ve seyyar aşevleri günde 70 bin kişiye 3 öğün sıcak yemek imkanı sağlarken, Hatay Uğur Mumcu Meydanı’ndaki 600 kişilik çadırkentin kapasitesi 200 kişi daha da artırılıyor. 

Tüm imkanlarıyla Hatay’da depremzedelerin yanında yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Uğur Mumcu Meydanı’nda kurduğu çadırkent ile yüzlerce depremzedenin barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.  Uğur Mumcu Meydanı’nda kurulan 600 kişilik çadırkente barınma talebinin artması üzerine 200 kişilik ek çadır kuruluyor. 

3 ÖĞÜN SICAK YEMEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bir mobil, iki seyyar aşevi de 9 gündür depremzedelere günde 3 öğün yemek ikramı yapıyor. Sabah güne sıcak çorba ve ekmek ikramıyla başlayan depremzedelere öğlen ve akşam da dahil üç öğün sıcak yemek veriliyor. 9 gündür kazanların hiç sönmediği Antalya Büyükşehir Belediyesi mobil aşevi çalışanları depremzedelere bir nebzede olsa yardımda bulunabilmenin huzurunu yaşarken, depremzedeler ise Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya halkına minnet ve şükranlarını iletiyor. Depremzedeler “Antalya Büyükşehir Belediyesi logosu gördüğümüz her yerde kendimizi güvende ve rahat hissediyoruz” diyerek teşekkür etti. 

GIDA VE GİYECEK DESTEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Uğur Mumcu Meydanı’nda kurduğu çadırkentte depremzedelerin barınma ve yemek ihtiyacının yanı sıra gıda, giyecek ve hijyen malzemesi gibi ihtiyaçları da karşılanıyor.  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık ekipleri de depremzede vatandaşlara çadırkentte ilaç ve sağlık desteği vermeye devam ediyor. 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL