Gündem

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kadına şiddeti önlemeye yönelik politika belgesini imzaladı

  AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU KADINA ŞİDDETİ ÖNLEMEYE YÖNELİK POLİTİKA BELGESİNİ İMZALADI   Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında önemli bir adım attı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kadına şiddeti önlemeye yönelik politika belgesini imzaladı

 

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU KADINA ŞİDDETİ ÖNLEMEYE YÖNELİK POLİTİKA BELGESİNİ İMZALADI

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında önemli bir adım attı. Kadınları her alanda destekleyen Çerçioğlu, ‘Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet Ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzalayarak kadına yönelik şiddete karşı duruşunu bir kez daha gösterdi.

 

Şiddeti önlemek adına etkili politikaların uygulanmasını amaçlayan belge; Cumhuriyet Halk Partili yerel yönetimlerin çalışanları için toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir çalışma ortamı sağlamasını taahhüt ediyor. Toplumun her kesimini bu konuda duyarlı olmaya ve etkili adımlar atmaya çağıran Çerçioğlu, ‘‘Kadınlarımızın güvenli bir çalışma ortamına sahip olmalarını sağlamak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz.’’ diye konuştu.

 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: ‘‘TOPLUMSAL BİR DEĞİŞİMİN PARÇASI OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATIYORUZ’’

Çerçioğlu, yerel yönetimlerin şiddeti önlemek adına etkili politikalar izlemesi gerektiğini ifade ederek, “Kadına yönelik şiddetle mücadelede sadece bir belge imzalamıyoruz, aynı zamanda toplumsal bir değişimin parçası olma yolunda önemli bir adım atıyoruz.” dedi. Çerçioğlu, “Kadın Kenti Aydın”da kadınları her alanda desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL