Gündem

Bağcılar’da çocuk cıvıltıları eşliğinde bayramlaşma

Bağcılar’da siyasetçisinden iş adamına öğrencisinden muhtarına kadar toplumun her kesiminden vatandaşın bir araya geldiği bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Bağcılar’da çocuk cıvıltıları eşliğinde bayramlaşma

Bağcılar’da siyasetçisinden iş adamına öğrencisinden muhtarına kadar toplumun her kesiminden vatandaşın bir araya geldiği bayramlaşma töreni gerçekleşti. Neşeli çocukların gülüşlerinin renklendirdiği programda Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, minik davetlilere oyuncak hediye etti.

 

Kurban Bayramı dolayısıyla Bağcılar Kaymakamlığı ve Bağcılar Belediyesi tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramın ikinci gününde Bağcılar Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı'nda düzenlenen etkinliğe iş adamından siyasetçisine öğrencisinden esnafına kadar toplumun her kesiminden vatandaşın iştirak etti. Programa anne ve babalar çocuklarıyla birlikte geldi. En güzel kıyafetlerini giyen çocuklar, kendi aralarında oyunlar oynayarak eğlenceli zaman geçirirken gülüşleriyle de etrafa mutluluk saçtı.

 

Bağcılar, sokakları gül kokan bir ilçe

Davetlilerin bayramını kutlayarak sözlerine başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, “Bağcılar, sokakları gül kokan bir ilçe. Bu muhteşem ve kıskanılacak bir şey. Harikulade güzel” dedi. Bayramların mutlulukların paylaşıldığı günler olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ise, “Kurban Bayramının kendine göre ayrı bir özeliği var. Kurban, yakınlaşma anlamına gelir. Hem Rabbimize hem birbirimize hem de kardeşliğimize yakınlaşma anlamına gelen bugün de bir arada olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kurban temizliği, kültürümüzde vardır. İlçemiz de bizim evimiz. İlçemizin bütün camilerini cami bahçelerini gül suyuyla temizledik. Meydanlarımızı sokaklarımızı temizledik” diye konuştu. Konuşmaların ardından yemek ikramında bulunuldu. Yemekten sonra ise bütün konuklar, birbirine sarılıp bayramlaştı. Törende Özdemir, çocuklara oyuncak hediye etti.

 

Toplumun her kesiminden vatandaş katıldı

Bayramlaşma programına; AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan ile Şamil Ayrım, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsmet Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL