Gündem

Başkan Gerenli’den SMA’lı İdil Ayşe için çağrı!

Haydi harçlıklar İdil Ayşe’ye!   Lüleburgaz’da SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden ve Valilik onaylı kampanyasında yüzde 78’e ulaşan İdil Ayşe Adakan bebek için Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr.

Başkan Gerenli’den SMA’lı İdil Ayşe için çağrı!

Haydi harçlıklar İdil Ayşe’ye!

 

Lüleburgaz’da SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden ve Valilik onaylı kampanyasında yüzde 78’e ulaşan İdil Ayşe Adakan bebek için Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de çağrıda bulundu. İdil Ayşe’nin gereken tedavisinin sağlanması için çok az bir yol kaldığını söyleyen Başkan Gerenli, “Kurban Bayramı’nda bir kısım harçlık desteğiyle bu kampanyanın çok daha iyi noktalara geleceğine yürekten inanıyorum ve hepinize mutlu bayramlar diliyorum” dedi.

 

Lüleburgaz’da 1 yıldan uzun süredir SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden İbrahim ve Zeynep Adakan çiftinin biricik evlatları İdil Ayşe Adakan bebeğin zoolgensma tedavisi için toplanması gereken miktarın yüzde 78’i bağış kampanyalarıyla toplandı. Artık önünde yüzde 22’lik bir kısım kalan İdil Ayşe bebek için birer birer çağrılar yinelenirken bir çağrı da Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’den geldi. Başkan Gerenli, video çekimi ile seslendiği Lüleburgazlıları İdil Ayşe bebek için bir kez daha destek olmaya davet etti.

 

“Tedavi için uçağa bindireceğiz”

Başkan Gerenli, İdil Ayşe bebek için başlatılan “İdil’e Umut Ol” kampanyasının yüzde 78’e ulaşmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Ancak hala gerekli tedavinin sağlanması için biraz daha desteğe ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Gerenli, “Biraz daha mücadele edersek, hepimiz biraz daha destek olmaya devam edersek bu kampanya başarıya ulaşacak ve kızımızı tedavi için uçağa bindireceğiz” diye konuştu.

 

Harçlıklar İdil Ayşe’ye!

Lüleburgazlılara bir kez daha seslenen Başkan Gerenli, Lüleburgaz halkının yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini verdiğini hatırlatarak, bayram harçlıklarının İdil Ayşe’ye verilmesi çağrısında bulundu. Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’da, her şeyin sevgiyle başladığı bu güzel kentte yardımlaşma ve dayanışmanın bugüne kadar gösterdiğiniz güzel örneklerini bundan sonra da devam ettirmeniz. Ben Kurban Bayramı’nda bir kısım harçlık desteğiyle bu kampanyanın çok daha iyi noktalara geleceğine yürekten inanıyorum ve hepinize mutlu bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“İdil ile dans edeceğim”

Başkan Gerenli, İdil Ayşe Adakan’ın tedavisinin gerçekleşmesinin ardından en büyük dileğinin ise onunla dans etmek olduğunu söyledi. Başkan Gerenli, minik İdil’in diğer yaşıtları gibi oyun oynaması, koşması gerektiğini söyleyerek, “İdil’e umut olalım. İdil Ayşe kızımız yaşasın, yaşıtları gibi koşsun, oynasın. Ve ben onunla dans etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL