Gündem

Başkan İbrahim Sandıkçı: “Canik'te çevre dostu nesiller yetiştiriyoruz"

Canik’te 2 buçuk ton bitkisel atık yağ toplandı.

Başkan İbrahim Sandıkçı: “Canik'te çevre dostu nesiller yetiştiriyoruz"

Canik’te 2 buçuk ton bitkisel atık yağ toplandı.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede doğa ve çevre dostu kuşaklar yetiştirmeye devam ettiklerini ifade etti. Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Canik Orman Okulu ve Canik Sıfır Atık Köyü’nde her yaş grubundan vatandaşa sıfır atık, geri dönüşüm, zehirsiz tarım, sürdürülebilir çevre konularında eğitim vermeye devam ettiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Ortak evimiz dünyayı iklim değişikliği ve çevre kirliliği gibi çevresel sorunlara karşı korumak, doğa ve çevre bilinci yer edinen nesiller yetiştirmekten geçiyor. Bizler, Canik’te hayata geçirdiğimiz projelerle, doğa ile iç içe yetişen çevre dostu nesiller yetiştiriyoruz” dedi.

Ortak Sorumluluk

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmanın toplumun ortak sorumluluğu olduğuna işaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Sürdürülebilir çevre ve yaşanabilir bir dünya için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Sıfır atık ve geri dönüşüm konularında toplumsal farkındalığın oluşmasına yönelik yeni projeleri ve çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Canik Belediyesi’nin Türkiye Çevre Haftası’nda ilçede düzenlediği Canik Çevre Şenliği heyecan dolu dakikalara sahne oldu.  Canik Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği Canik 2. Dönem Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması’nda en çok bitkisel atık yağ toplayan öğrenciler ödüllerin sahibi oldu. Yarışmada birincilik ve dereceler elde eden öğrencilere ödülleri, Başkan İbrahim Sandıkçı ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Yarışma kapsamında en çok bitkisel atık yağ toplanmasına katkı sağlayan Canik Cahit Zarifoğlu İlkokulu’na da ödül verildi. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı süresince, 2 aşama olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda toplam 2 buçuk ton bitkisel atık yağ toplandı. Canik Sıfır Atık Köyü’nün ev sahipliği yaptığı etkinlikte geri dönüştürülebilir atıklardan üretilen kıyafetlerin sergilendiği defile ve doğa, çevre, küresel iklim değişikliği, sıfır atık, geri dönüşüm konularında farkındalık etkinlikleri  gerçekleştirildi.

 

Programa, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL