Gündem

Başkan Taşdelen, Depremin Merkez Üssü Kahramanmaraş'ta

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti.

Başkan Taşdelen, Depremin Merkez Üssü Kahramanmaraş'ta

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti. Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Taşdelen, Çankaya Belediyesinin günde bin kişiye üç öğün yemek vereceği çadırda çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti. Taşdelen, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. AFAD koordinasyonunda enkaz kaldırma çalışmalarında görev alan belediye personelini ziyaret eden Taşdelen, Ankara Büyükşehir Belediyesi AKOM içinde Çankaya Belediyesi’nce günde bin kişiye üç öğün yemek verecek mutfak ve yemek çadırındaki çalışmaları da inceledi.

Depremin gerçekleştiği ilk günden itibaren harekete geçen ve deprem illerine 86’sı tır 190 araçlık yardım gönderen Çankaya Belediyesi, depremzedelere yardım toplanan ve yardım dağıtılan lojistik merkezi Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda da çalışmalarını sürdürdü. Ankara’ya gelen depremzedelerden 40 bin 457 vatandaşa gıda, giysi, havlu, yorgan, nevresim, battaniye, temizlik ve kişisel bakım malzemesi gibi çok sayıda ihtiyaç yardımında bulundu.

YARDIMLAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR

Ankara’da, depremzedelere ulaştırılacak yardımlar da, 24 Şubat akşamından itibaren tek çatı altında toplanmaya başlıyor. Başkentlilerin yardımları, 24 Şubat akşamından itibaren Toptancı Hali Gazi Mahallesi Hipodrom Caddesi adresinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesinin BELKO Soğuk Hava Deposu’nda toplanacak. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu, 24 Şubat akşamı faaliyetlerini tamamlamış olacak. 25 Şubat itibarıyla vatandaşların yardımlarını, ABB BELKO Soğuk Hava Deposu’na ulaştırması gerekiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL