Gündem

Başkandan Davutoğlu’ndan Bilirkişiler Derneğine destek sözünü aldılar.

Ziyaret sonucunda ortak fikir;  “Hem SMMM’lerin hem Bilirkişiler’in ortak  amacı toplumun refahı ve gelişimi için elbirliği ile çalışmak” olduğu çıktı.

Başkandan Davutoğlu’ndan  Bilirkişiler Derneğine destek sözünü aldılar.

Ziyaret sonucunda ortak fikir;  “Hem SMMM’lerin hem Bilirkişiler’in ortak  amacı toplumun refahı ve gelişimi için elbirliği ile çalışmak” olduğu çıktı. 

 

Tüm Bilirkişiler Mesleki ve Dayanışma Derneği’nin Başkan’ı Dilek Köktaş Gündoğdu; 

 

Bilirkişilerin öneminden bahsettiklerini ve Bilirkişi Derneği’nin  kurucularının SMMM olması ve  Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Bilirkişilerinin  çok sayıda olmasından dolayı Derneğimizin SMMM Odası için önemli olduğunu belirtti. 

 

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin, Bilirkişilik konusunda yetkinliklerinin arttırılması  ve daha verimli raporlar yazılması için SMMM Odası ve Bilirkişi Dernekleriyle iş birliği içinde olup birlikte hareket etmelerinin, adaletin tesis edilmesi içinde önem arz ettiğinin önemini vurguladı. 

 

Tarafsız Davranma Yükümlülüğü 

Bilirkişinin görevini ifa ederken uyması gereken en önemli  yükümlülüğü tarafsız davranmak olduğu,  Tarafsızlık da yine bilirkişinin hâkime yardımcı kişi konumunda bulunması ve doğrudan hükme tesir edebilme imkânından kaynaklanmak olduğu,  Nasıl ki hâkim taraflara eşit mesafede olmalı gerektiği gibi, bilirkişi için de aynı gerekçelerle bu geçerli olduğu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu da çeşitli hükümlerinde bilirkişinin tarafsızlığını güvence altına almaya çalışmak olduğu konusu uzun uzun ortak görüş olarak konuşuldu. 

 

Ziyarete Tüm Bilirkişiler Mesleki ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Dilek Köktaş Gündoğdu Yönetim Kurulu olarak Sayman Ferruh Çınar , Ali Çalık, Seyhan Büyüktufan, Nihat seçkin, Emine Çiçek Öztürk, Songül Aktaş katılım sağladılar. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL