Gündem

Batur’dan iyiliğe davet “Askıda Kurban” kampanyamıza katılın

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, iki yıldır başarıyla yürüttükleri “Askıda Kurban” kampanyasına katılım için Konaklı hemşehrilerine seslendi.

Batur’dan iyiliğe davet  “Askıda Kurban” kampanyamıza katılın

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, iki yıldır başarıyla yürüttükleri “Askıda Kurban” kampanyasına katılım için Konaklı hemşehrilerine seslendi. Kurban Bayramı’nın dayanışmanın, paylaşmanın bayramı olduğunu ifade eden Başkan Batur, “Bu yıl daha çok insanın buna ihtiyacı olacak, gelin siz de bu iyiliğe ortak olun” dedi.

 

Konak Belediyesi’nin pandemi döneminde başlattığı, hayırseverlerin kurban eti bağışını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıran “Askıda Kurban” kampanyası, gelenek olduğu üzere bu yıl da gerçekleştirilecek. Dayanışmanın en güzel örneklerinden biri haline gelen “Askıda Kurban” kampanyasının ilk yılında 2, ikinci yılında ise yaklaşık 3 Ton kurban eti dar gelirli vatandaşın sofrasında yer bulmuştu. Her yıl katlanarak artan dayanışmanın bu yıl da devam edeceğini aktaran Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklı hemşehrilerine seslenerek, kampanyaya destek olmalarını istedi. 

 

 

Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, üçüncü yılına giren kampanyaya geçtiğimiz yıllarda destek olan tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti. Bağışların her yıl artarak büyüdüğünü ve Konak’ta daha çok ailenin bayramda sofrasına katkı sağlanarak iyiliğin, yardımseverliğin ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığını ifade eden Başkan Batur,” Biz geçen sene de ‘Askıda Kurban’ kampanyası başlatmıştık. Bu yıl da ‘Askıda Kurban’ kampanyasını yineliyoruz. Bu yıl daha çok insanın buna ihtiyacı olacak diye düşünüyorum. Buradan Konak’taki hayırseverlere seslenmek istiyorum. Kestiğiniz kurbanlardan ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için bir problem yaşıyorsanız, doğru yere gitmesini istiyorsanız Konak Belediyesi’ni arayın. Konak Belediyesi’nin bu isteğinizi yerine getirecek bir kamu kurumu olduğunu bilin. Konak Belediyesi’ni arayın, biz evlerden alıyoruz, soğuk hava deposuna götürüyoruz etleri ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Geçen sene 3 Ton civarında ihtiyaç sahiplerine et dağıtma imkanı bulduk” diye konuştu.

 

Umudunuzu kaybetmeyin

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL