Gündem

BEDAŞ, uzun bayram tatilinde sahadaki personel sayısını yüzde 22 artıracak

Kurban Bayramı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün peş peşe gelmesi nedeniyle bayram tatili arife dahil 9,5 güne çıkarken, BEDAŞ bayram boyunca olası arızalara hızla çözüm üretmek için sahadaki personel ve araç sayısını güçlendirdi.

BEDAŞ, uzun bayram tatilinde sahadaki personel sayısını yüzde 22 artıracak
  • Kurban Bayramı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün peş peşe gelmesi nedeniyle bayram tatili arife dahil 9,5 güne çıkarken, BEDAŞ bayram boyunca olası arızalara hızla çözüm üretmek için sahadaki personel ve araç sayısını güçlendirdi. 

 

  • Uzun bayram tatilinde İstanbul Avrupa Yakası’nda enerji talebinde düşüş öngörülse de İstanbul’un sayfiye yeri olarak bilinen, yazlıkların yoğun olduğu Silivri ve Çatalca’da tüketim artışı bekleniyor.

 

 

Kurban Bayramı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün peş peşe gelmesi nedeniyle bayram tatili 8 Temmuz arife günü ile birlikte 9,5 güne çıkarken bu yıl da İstanbullular’ın güney sahillerine akın etmesi bekleniyor. Kentteki nüfusun azalmasının yanı sıra büyük tüketimli sanayi ve ticarethanelerin önemli bölümünün çalışmayacak olmasının da etkisiyle bayram boyunca İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik tüketiminde düşüş öngörülüyor. Ancak merkez ilçelerde elektrik talebindeki gerileme olsa da İstanbul’un sayfiye yeri olarak bilinen ve yazlıkların yoğun olduğu Silivri ve Çatalca ilçelerinde ise nüfus artışına paralel enerji talebinde artış olacağı tahmin ediliyor.

 

ARIZA ONARIM VE BAKIM EKİPLERİ 7/24 SAHADA HAZIR BEKLETİLECEK

İstanbul Avrupa Yakası’nda 5,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), bayram tatili boyunca enerjide herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için ön hazırlıklarını tamamladı, araç ve personel sayısında güçlendirmeye gitti. 

Her zaman her koşulda enerji devamlılığının sağlanmasını en önemli önceliği olarak belirleyen şirket, 7/24 çalışma esasına dayalı olarak, enerji tedariğinde herhangi bir sorun yaşanmaması ve yaşanan kesintilere en kısa sürede müdahale edebilmek için bayram tatilinde arıza onarım ve bakım ekiplerini sahada hazır bir şekilde bekletecek. Operasyon merkezi çalışanları da saha ekiplerini kesintilere yönlendirmek ve SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda Merkezi) kapsamında izlenen merkezlerde meydana gelen kesintilere uzaktan müdahale edebilmek için merkezde görev yapacak. 

 

 

8 – 17 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA YATIRIM ve BAKIM KAYNAKLI PLANLI KESİNTİ YAPILMAYACAK

BEDAŞ’tan yapılan açıklamada, 8 – 17 Temmuz tarihleri arasında yatırım ve bakım kaynaklı planlı kesintilerin iptal edildiği bildirilirken, bayram boyunca ilçe bazında tüketimlerin azalması veya artışına karşı yük dengeleri ile puantın canlı sistem üzerinden izleneceğine dikkat çekildi. Açıklamada, “Olası arıza ve kesintilere hızla müdahale etmek için bayram tatili boyunca personel sayımızı normal günlere göre yüzde 22 oranında artırdık. Ekiplerimiz ile birlikte 630 kVA gücünde mobil jeneratör, 21 adet 2 kVA gücündeki alçak gerilim jeneratörü, 5 adet termal kameralı drone, 5 adet kısmi deşarj tespit cihazı, 64 adet sepetli araç, 11 adet 4×4 arazi aracı, 51 adet hafif ticari kamyonet, 32 adet alçak ve orta gerilim kablo test aracımızı olası kesintilere müdahale edebilmek ve kesinti süresini en aza indirmek için sahada hazır bekleteceğiz” denildi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL