Ekonomi

Beymen Group’ta İki Üst Düzey Atama

Beymen Group, yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor.

Beymen Group’ta İki Üst Düzey Atama

Beymen Group, yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. 

 

Yeni atamalar ile Reha Emekli, Teknoloji ve Dijital Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak, Mehmet Çayırezmez ise Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Beymen Group’ta göreve başladı.

 

  • Beymen Group Teknoloji ve Dijital Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı: Reha Emekli

Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Reha Emekli, iş hayatının ilk yıllarında Vakıfbank, Akbank Bilgi İşlem Merkezi Aknet ve Finansbank’ta kredi kart sistemlerinin alt yapı ve projelendirme alanlarında yazılım geliştirme ve proje yönetimi alanında çalıştı. 1999-2008 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri’nde Genel Müdür Yrd. Görevinde çalışan  Reha Emekli,  Bonus programının hayata geçişinde tüm akışları dizayn etmenin yanı sıra Ödeme Sistemleri için geliştirilen ürünlerin yurt dışına satışı ve BBVA bankalarına taşınmasında liderlik yaptı. Romanya ve Türkiye’de ödeme sistemlerinin kurgulanması ve geliştirilmesi alanlarında önemli görevler üstlendi. 2008 yılından bu yana ise, Garanti Teknoloji bünyesinde Yatırım ve Portföy Bankacılığı, Hazine ve Ödeme Sistemleri alanlarında yazılım geliştirme, iş geliştirme, yeni teknolojiler ve mobil platformlarının yanı sıra, zincir mağazalar, sadakat programları, mobil ödemeler, pazaryeri gibi program ve projelerini başarıyla yönetti.

Bilgi teknolojileri alanında 30 yılı aşan tecrübeye sahip Reha Emekli, yeni görevinde Beymen Group Teknoloji ve Dijital Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile Beymen ve AY Marka Bilgi Sistemleri, Lojistik Operasyon, Süreç Geliştirme ve Transformasyon, İndirek Satınalma alanlarına liderlik edecek. 

 

  • Beymen Group’un Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı: Mehmet Çayırezmez

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mehmet Çayırezmez, Bilkent Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. Kariyer hayatına 1998 yılında Anadolu Efes’te İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Uzmanı olarak başlayan  Mehmet Çayırezmez, 2022 yılında PepsiCo’ya katıldı. 13 yıl boyunca sırasıyla Mali İşler Müdürü , Finansal Planlama Müdürü, Finans Direktörü gibi çeşitli görevleri yürüten Mehmet Çayırezmez, PepsiCo Cenevre’de Avrupa bölgesinden sorumlu Finansal Dönüşüm Direktörü olarak çalıştı. 2014 yılında Finans ve IT’den Sorumlu Grup CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak Evyap Grubu bünyesine katıldı ve üç yıl boyunca muhasebe ve kontrol, finansal planlama ve analiz, hazine, iş geliştirme, bilgi sistemleri alanında çeşitli projeleri hayata geçirdi, Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Mısır ve Malezya ülkelerinden sorumlu oldu. 2017-2018 arası Getir’de CFO olarak çalıştı. Kasım 2018’de Türkiye ve Mısır’da operasyonları bulunan esnek ambalaj üreticisi Elif Global bünyesinde Grup CFO olarak görev yapan Mehmet Çayırezmez, 2021 Ocak ayı itibari ile CFO pozisyonu yanında Orta Doğru ve Afrika Bölgesi Genel Müdürlük görevini üstlendi ve şirketin Finlandiya merkezli ambalaj şirketi Huhtamaki’ye satışını ve birleşme süreçlerini başarıyla yönetti. 

 

Haziran 2022’de Beymen Group bünyesine katılan Mehmet Çayırezmez, Beymen Group Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL