Gündem

Buca Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Merve Doğan: Buca halkına şikâyet ediyorum!

Buca Belediye Meclis Üyesi Merve Doğan, geçtiğimiz ay meclise teklif ettiği ve tüm partilerce kabul edilen gönüllü “Cezaevi Komisyonu” teklifinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, AK Parti’nin üye vermeyerek çalışmaları durdurmaya çalışmasıyla ilgili mecliste konuşma yaptı.

Buca Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Merve Doğan: Buca halkına şikâyet ediyorum!

Buca Belediye Meclis Üyesi Merve Doğan, geçtiğimiz ay meclise teklif ettiği ve tüm partilerce kabul edilen gönüllü “Cezaevi Komisyonu” teklifinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, AK Partinin üye vermeyerek çalışmaları durdurmaya çalışmasıyla ilgili mecliste konuşma yaptı.

 

Buca Belediyesi Temmuz Ayı Meclisindeki konuşmasına Madımak Katliamı’nı anarak başlayan Doğan; Hizmet ettiğimiz vatandaşlarımız için hiçbir ayrım gözetmeden, birlikte ve kapsayıcı şekilde hareket etme konusunda geçtiğimiz günlerde tam da bu kürsüde oldukça umutlanmıştım. Şahit olduğunuz üzere, kentimizin kronikleşen cezaevi meselesi hakkında halkı en şeffaf ve doğru şekilde bilgilendirebilmek için, temsil edilen tüm partilerimizin katılımıyla bir komisyon kurulmasını önermiştim. Meclisimizin ana muhalefet partisi ve diğer partilerimiz de memnuniyetle katılacaklarını ifade etmişlerdi. Özellikle AK Partiden gelen bu samimi yaklaşım, beni hem şaşırtmış hem sevindirmişti.” dedikten sonra AK Parti grubuna dönerek; “Şimdi izninizle Sayın Grup Başkanvekiline soruyorum: Önergemi o gün kabul etmiştiniz. Bugün isim vermeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

 

Hangi yüzle oy isteyeceksiniz?

Meclis toplantısı sırasında komisyona üye verilmesi konusundaki soruları cevapsız kalan CHPli Merve Doğan, meclis çıkışında verdiği demeçte;  “Bu alanı 2003 yılı Haziran ayında AK Parti’li Buca Belediye Başkanı  Cemil Şeboy, Belediye Meclisi kararıyla Taralı Ticaret Alanı’na çeviriyor. Şimdi aynı AK Partinin ilçe başkanı pankart asarak siyasi rant devşirmeye çalışıyor. Tıpkı Marmariste yangın bölgesine “Yeşil alan yapacağız.” diye pankart asıp villa yaptıkları gibi. Yeşil alan yapmak için çalıştıklarına dair bir algı yürütmeye çalışıyorlar ama net bir açıklama yok. Milletvekilleri Planı değiştirmeye çalışıyoruz.” diyor. O planı yapan Belediye Başkanı da AK Parti’li, şimdi değiştirmeye çalıştıklarını söyleyen de. Sanki ellerini tutan var! 20 yıldır iktidarın tüm olanakları ellerinde. Bir de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile onu ziyaret eden platformu eleştiriyorlar. Ben de buradan söylüyorum: Hepsini Buca halkına şikayet ediyorum. Yarın, oy istemek için Bucalıların karşısına hangi yüzle çıkacaklar merak ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

 

Komisyon Katılan Üyelerle Çalışabilir

Öte yandan cezaevi komisyonunun gönüllü olarak katılan meclis üyeleriyle çalışabileceği , meclis üyelerinin kamuoyu ile ilgili birimler arasında köprü olmaya sıcak baktığı öğrenildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL