Spor

Büyük Çekişmeye Sahne Olan GT4 Avrupa Serisi 3. Ayak Yarışları Tamamlandı

GT4 Avrupa Serisi'nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), kıran kırana mücadeleye sahne olan 3.

Büyük Çekişmeye Sahne Olan GT4 Avrupa Serisi  3. Ayak Yarışları Tamamlandı

GT4 Avrupa Serisi'nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), kıran kırana mücadeleye sahne olan 3. Ayak yarışlarını tamamladı. Cumartesi günkü yarışta 11 numaralı araçla mücadele eden Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu, otomobillerinin rakip tarafından hasar almasına rağmen gösterdikleri üstün eforla yarışı tamamlamayı başardı. Berkay Besler ve Will Burns ise hafta sonunu her iki yarışta da Silver Kategori 5.'si olarak tamamladı. 

 

Kurulduğu günden bu yana geçen 14 yıla 18 şampiyonluk sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya'nın Misano Pisti'nde 1-3 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen GT4 Avrupa Serisi 3. Ayak yarışlarını başarıyla tamamladı. 

 

12 kapı numaralı BMW M4 GT ile ter döken Berkay Besler ve Will Burns ikilisi 1. yarışta Silver Kategori’de 5., Genel Klasmanda ise 18. oldular. 11 numaralı araç ile yarışan Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu ikilisi ise araçlarının rakiplerinin temasından dolayı hasar almasına rağmen yarışı Pro-AM Kategoride 13., Genel Klasmanda da 30. olarak bitirmeyi başardılar. 

 

Pazar günü geçilen ikinci yarışta Berkay Besler ve Will Burns ikilisi Silver Kategoride 5., Genel Klasmanda ise 8. olurken ilk güne göre daha sakin bir mücadeleye sahne olan Pro-AM Kategorisi’nde Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu 11., Genel Klasmanda da 30. olarak yarışı tamamladılar. 

 

GT4 Avrupa Serisi'nin 4. Ayak Yarışları 28-31 Temmuz tarihlerinde Belçika'nın motor sporları efsanesi pisti Spa-Francorchamps'ta gerçekleştirilecek. 

 

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Borusan Oto, Gedik Piliç, Supsan ve Glasurit’tir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL