Magazin

Çağla Kubat’ın Tatil Rotası

Türkiye’ye windsurf’ü tanıtan millî sporcu, profesyonel rüzgâr sörfçüsü Çağla Kubat, unutamadığı tatil anılarını, favori tatil yerlerini ve hayallerini MAG Temmuz sayısında anlattı.

Çağla Kubat’ın Tatil Rotası

Türkiye’ye windsurf’ü tanıtan millî sporcu, profesyonel rüzgâr sörfçüsü Çağla Kubat, unutamadığı tatil anılarını, favori tatil yerlerini ve hayallerini MAG Temmuz sayısında anlattı.

 

Çağla Kubat, tatil rotasına dair merak edilenleri ve tatil detaylarını MAG’a özel anlattı. 

 

Bu yaz için tatil planlarını anlatan Çağla Kubat “Ben yazları kulüp ve akademide çok yoğun çalıştığım için tatil planlarımı kışa saklıyorum. Zaten yarışçı olduğum, eşim de windsurf yarış turunu yapan birliğin başkanı olduğu için yıllardır tatillerimizi, gittiğimiz şampiyonaların gerçekleştiği destinasyonlarda ya da antrenman için gittiğimiz adalarda yapmaktan keyif alıyoruz” dedi. Unutamadığı tatil anısını anlatan Kubat “Unutamadığım tatil anım, dünya şampiyonası için gittiğimiz Aruba adası ve orada aldığım evlilik teklifi tabii ki… Bu arada eşimin ailesi Karayip Denizi’ndeki St. Croix adasında yaşadığı ve biz her yıl onları ziyaret ederken bu eşsiz yerde üç haftamı geçirdiğim için kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

Kubat, Türkiye’de ve dünyada en sevdiğiniz tatil yerleri? Sorusuna ise “Türkiye’de birkaç yıl öncesine kadar yarışlarımızın bir ayağının gerçekleştiği ve çok keyifli zaman geçirdiğimiz Datça’yı çok özlüyorum. Bu yıl lige yeni eklenen Yenifoça’yı görme fırsatım oldu. Tarihî evlerle dolu, özel dokusunu koruyabilmiş bu sevimli sahil kasabasını çok sevdim. Alaçatı sörf için yaratılmış, dünyada sörfün başkenti kabul edilen bir yer; mutlaka korunması gerekiyor. Dünyada Virgin Adaları, Kanarya Adalarından Tenerife, İtalya’da Garda Gölü ve kışın Sarıkamış kayak pistleri en sevdiğim tatil yerleri…” cevabını verdi.

 

Bu yılki tatil bavulu favorilerini anlatan Çağla Kubat “Benim tatil bavullarım, kıyafetlerim için küçük ama boardlarım ve yelkenlerim için oldukça büyük oluyor; 2.50 x 1.25 m boyutlarında örneğin” dedi. Çağla Kubat, zaman geçirmekten en çok keyif aldığı tatil partnerlerinin ise eşi ve kızı olduğunu söyledi. Kubat “Spor yapmadığım bir tatil düşünemiyorum…” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL