Gündem

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 23 Nisan Mesajı

Alper Taşdelen: “102 yıldır kayıtsız, şartsız egemenliğimizin geleceği çocuklarımız; bize umut verir, sevgi verir, inanç verir.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 23 Nisan Mesajı

Alper Taşdelen: “102 yıldır kayıtsız, şartsız egemenliğimizin geleceği çocuklarımız; bize umut verir, sevgi verir, inanç verir. Atatürk'ümüzün armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” 

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yılını kutladığı bir mesaj yayımladı. 

 

Başkan Alper Taşdelen'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı şöyle: 

 

"23 Nisan, bu topraklarda bir büyük dirilişin, halkın iradesinin hayata geçtiği bir gündür. Ulusal egemenlik, bu topraklar üzerinde yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olanların ortak sevinci olmuş ve olmaya devam edecektir. Ulusal kurtuluşumuzun, Cumhuriyetimizin ve bütün bunların mimarı büyük Atatürk'ün ilçesi Çankaya'da, ulusal bayramlarımıza sahip çıkmak tarihi sorumluluğumuzdur. Çankaya Cumhuriyettir, Cumhuriyet Çankaya'dır. Unutulmamalıdır ki, ulusal egemenlik; halkımızın kurtuluş, ulusumuzun yeniden var oluş günüdür. Bu gerçeği, duyguyu ve düşünceyi kaybettiğimiz zaman bir ulus olma ve birlikte yaşama iradesini de yitirmiş oluruz. 

 

Bu duygularla önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL