Eğitim

Çankaya Belediyesinden 1.860 Öğrenciye Eğitim Desteği

Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezi, LGS ve YKS’ye hazırlanan gençlerin iyi eğitim almalarına dönük hizmetlerini sürdürüyor.

Çankaya Belediyesinden 1.860 Öğrenciye Eğitim Desteği

Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezi, LGS ve YKS’ye hazırlanan gençlerin iyi eğitim almalarına dönük hizmetlerini sürdürüyor. Destek Eğitim Merkezi’nde 1.860 öğrenci sınava hazırlıkta ücretsiz eğitim alıyor.

Çocukluktan başlayarak her Çankayalının gelecek planlarına Destek Eğitim Merkezi ile katkı sunan Çankaya Belediyesi, bünyesinde bulunan 9 Çankaya Evinde gençleri sınavlara hazırlıyor.

TAMAMI ÜCRETSİZ

Eğitim hayatının ailelerin ekonomisini zorladığı günümüzde gençlerin elinden tutan ve  onların iyi bir eğitim almaları için çabalayan Çankaya Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kurslarını tamamı ücretsiz olarak veriyor. Öğrenciler, konusunda uzman 126 öğretmen eşliğinde sınavlara hazırlanıyor.

TOPLAMDA 1860 ÖĞRENCİ YARARLANIYOR

Gençler LGS’ye belediyenin Esat, Bademlidere, Kırkkonaklar ve Sokullu Çankaya Evinde hazırlanırken YKS’ye girecek öğrenciler ise Cebeci, 100. Yıl, Yıldız, Bayraktar ve Öveçler Çankaya Evinde eğitim alıyor. YKS için 1000 öğrencinin eğitim aldığı Çankaya Evlerinde 860 öğrenci de LGS için ter döküyor.

ANA DERSLERİN YANI SIRA DİN KÜLTÜRÜ DE VAR

LGS sınavına girecek öğrencilere ana derslerin yanı sıra sınavda yer alan ve soru çıkan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini de veren Çankaya Belediyesi, gençleri en iyi şekilde sınavlara hazırlıyor.

ÇARŞAMBA GÜNLERİ HARİÇ HER GÜN DERS VAR

LGS ve YKS’ye hazırlanan gençler, çarşamba günü hariç hafta içi her gün 16.30-20.30 arasında derslere katılırken hafta sonunda LGS için 09.00-18.30 saatlerinde YKS için de 09.00-20.30 saatlerinde derslere katılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL