Eğitim

Çankaya Belediyesinin istihdama yönelik mesleki eğitim kursları, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor

Çankaya Belediyesi, her yaş ve meslek grubundan vatandaşın yararlandığı istihdama yönelik kurslarıyla tüm Türkiye’de örnek projelere imza atmaya devam ediyor.

Çankaya Belediyesinin istihdama yönelik mesleki eğitim kursları, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor

Çankaya Belediyesi, her yaş ve meslek grubundan vatandaşın yararlandığı istihdama yönelik kurslarıyla tüm Türkiye’de örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Çankaya’nın mesleki eğitim kursları büyük ilgi görürken; meslek kursları arasında popüler olan Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikropigmentasyon Kursu, Cebeci Çankaya Evi’nde bu dönemin mezunlarını verdi. Halk Eğitim uzmanları tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 45 kursiyer, sertifika sahibi oldu.

 

ÜCRETSİZ EĞİTİMLE İŞ İMKANI

Çankaya Evlerinde ücretsiz verilen Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikropigmentasyon kursuna katılan Çankayalılar, 120 saat süren eğitimin ardından güzellik uzmanı olarak sertifikalarını alıyor. Kalıcı makyaj tekniklerini, kullanılan cihazları ve boya türlerini yakından tanıyan ve uygulamalı eğitim alan kursiyerler, uzman açığı bulunan sektörde kolaylıkla iş bulduğu gibi kendi güzellik salonlarını da açabiliyorlar. Kursiyerler, eğitimleri sonunda profesyonel olarak güzellik uzmanlığı yapabilecek kapasiteye gelirken hastanelerde, kuaför salonlarında çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL