Eğitim

Çevre Dostu Okullara İsu’dan Su ve Çevre Bilinci Semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ”Çevre Dostu 1000 Okul Projesi” kapsamında ilimizde proje kapsamında yer alan 12 okulun öğrencilerine “Su ve Çevre Bilinci” semineri düzenledi.

Çevre Dostu Okullara İsu’dan Su ve Çevre Bilinci Semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ”Çevre Dostu 1000 Okul Projesi” kapsamında ilimizde proje kapsamında yer alan 12 okulun öğrencilerine “Su ve Çevre Bilinci” semineri düzenledi. Verilen seminerler kapsamında toplam 5 bin 268 öğrenciye “Su ve Çevre Bilinci” eğitimi verildi.

TÜRKİYE GENELİ ÇEVRE DOSTU 1000 OKUL
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile iş birliğiyle yapan Millî Eğitim Bakanlığı “Temiz Okul ve Temiz Enerji” çatısı altındaki bir alt proje olan 'Çevre Dostu 1000 Okul Projesini başlatmıştı. Bu kapsamda ülkemizdeki tüm ilçelerde en az bir tane olmak üzere bin okul belirlendi. 1000 okulla başlayıp 57 bin 108 okulun tamamının çevre dostu okullar olması adına başlangıç olan projede tüm okulların dâhil edilmesi hedefleniyor. Proje kapsamındaki tüm okullarda güneş enerjisi panelleri ve yağmur suyu depolama ünitelerinin kurulacak. Yağmur suları okulların bahçelerinde ve farklı yerlerinde kullanılacak. Bunun yanında okul kütüphaneleri, sıfır atık kütüphanelerine dönüştürülmesi gibi birçok çevreci proje hayata geçirilecek.

İSU’DAN 5 BİN 268 ÖĞRENCİYE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ
İSU Genel Müdürlüğü Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği altyapı yatırımları, teknolojik yatırımlar ve kaliteli hizmet anlayışı ile birlikte doğal kaynakların korunması, verimli kullanımı, iklim değişikliği ve çevre bilincini oluşturmak için sivil toplum kuruluşları ile birlikte eğitim kurumlarına yönelik “ Su ve Çevre Bilinci” eğitimlerini sürdürüyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde hayata geçirilen ”Çevre Dostu 1000 Okul Projesi” kapsamında İSU Genel Müdürlüğü Kocaeli’de 12 okulun yer aldığı proje kapsamında 37 saat seminerle 5 bin 268 öğrenciye eğitim gerçekleştirdi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi ve daha iyi bir çevrede yaşayabileceği dünya için hayata geçirilen proje kapsamında İSU Genel Müdürlüğü, projeye dâhil olan okul öğrencilerine önümüzdeki eğitim-öğretim yılı itibariyle eğitimlerini sürdürecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL