Gündem

Çukurova’da kurban satış yeri denetimi

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fuar alanı yanındaki kurban satış ve kesim yeri ile özellikle şekerleme satışı yapan esnafı denetledi.

Çukurova’da kurban satış yeri denetimi

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fuar alanı yanındaki kurban satış ve kesim yeri ile özellikle şekerleme satışı yapan esnafı denetledi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılan denetimlerde esnafa kurallara uyulması ve hijyen konusunda duyarlı olunması yönünde uyarılarda bulunuldu.

 

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi denetimlerini yoğunlaştırdı.

 

Ekipleri ilçede bulunan şekerleme satışı yapan işyerlerinde denetimlerde bulunarak, genel kurallara uyulması, hijyene dikkat edilmesi gibi konularda uyarılarda bulundular ve kural dışı hareket edenler hakkında yasal işlem yapılacağını ifade ettiler.

 

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca fuar alanı yanında kurulan kurban satış ve kesim yerinde de denetimle bulundu. Ekipleri satışı yapılan hayvanların belgeleri ve kayıtlarının bulunup bulunmadığını kontrol ettiler. Satış yapan yetiştiricilerin uyması gereken kurallar ve satış noktasında olması gereken özellikler konusunda bilgilerin verildiği denetimlerin bayram günü de devam edeceği ifade edildi.

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bayramın yaklaşmasıyla birlikte zabıta ekiplerinin denetimlerini daha da yoğunlaştırdığını belirterek, “En önemli amacımız hemşehrilerimizin bayramı huzur ve güven içinde geçirmesini sağlamaktır. Bunun için tüm önlemleri aldık. Halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Halkımıza mutlu ve huzurlu bir bayram diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL