Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beğendiği o fotoğrafın hikayesi

Savaş, çatışma ve doğal afet bölgelerine gidenler, genellikle hüzünlü hikayelerle dönerler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beğendiği o fotoğrafın hikayesi

Savaş, çatışma ve doğal afet bölgelerine gidenler, genellikle hüzünlü hikayelerle dönerler. 1995 Dinar depreminden sonra yardım gönüllüsü olarak yollara düşen Yazar Turgut Tunç, tam tersini yaptı. Yardım için gittiği 30 ülkeden her seferinde mutluluk hikayeleriyle döndü. Yazar Tunç, biriktirdiği güzel anılarını “Yazmayı Sevmiyorum ama Anlatacak Çok Hikayem Var” isimli kitabına sığdırmaya çalıştı. 

 

TUNÇ’U ARAYIP TEBRİK ETTİ

Afrika, Asya, Balkanlar ve Türkiye’ye dair dokunaklı anıların yer aldığı kitap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, eski bakan Berat Albayrak, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Diriliş Ertuğrul'un 'Abdurrahman Alp'i oyuncu Celal Al, Hulki Cevizoğlu gibi ünlü isimlerin kütüphanesinde de girdi.

 

Kitabın kapağında bulunan ve cep telefonuyla çekildikten sonra sosyal medyada milyonlarca etkileşim alan fotoğraf, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dikkatini çekti. Yazar Turgut Tunç’u telefonla arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin içini ısıtan fotoğraf için “Bu fotoğraf çok güzel olmuş” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yazar Tunç’a, kitabı da okuyacağını söyledi. 

 

NEREDE ÇEKİLDİ?

Kitabın kapağındaki samimi fotoğraf Malavi’de bir yardım organizasyonu sırasında çekildi. Salah Beni (sağdaki kız çocuğu), Seleman William ve Twaib William (Turgut Tunç’un solunda), ellerini yanağına koymuş orada cereyan eden iyilik hareketini seyrediyor. Bu manzarayı gören Yazar Turgut Tunç, çocukların arasına uzanarak onlarla birlikte yardım çalışmalarını izliyor. Tunç’un ricası üzerine, İsviçre Tut Elimi Derneği Başkanı Mehmet Sarıgöz telefonuyla o anı ölümsüzleştiriyor. 

 

KİTABA VİDEO KOYDU

“Dünyanın mutlu hikayelerini anlatmanın zamanı geldi” diyen Tunç, savaş, çatışma ve afet bölgelerindeki insanların her şeye rağmen gülümsemelerini, kahkahalarını kayda alıyor. Bu kayıtlara, kitapta QR tekniğiyle yer veriliyor. Kitabı okuyanlar, karşılarına çıkan QR kodları telefonlarıyla okutarak o hikâyenin videosunu da izleyebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL