Ekonomi

CV Bank haziranda 102 kişiyi iş sahibi yaptı

Her ay ortalama 75 kişiyi işi sahibi yapan Gaziemir Belediyesi CV Bank birimi, mayıs ayında 107, haziran ayında 102 kişinin yeni işine kavuşmasını sağladı.

CV Bank haziranda 102 kişiyi iş sahibi yaptı

Her ay ortalama 75 kişiyi işi sahibi yapan Gaziemir Belediyesi CV Bank birimi, mayıs ayında 107, haziran ayında 102 kişinin yeni işine kavuşmasını sağladı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla yaşama geçirdiği projelerle yurttaşların yanında olan Gaziemir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan işsizliğe çözüm üretiyor. Belediye, CV Bank biriminde verdiği hizmetle işsizlikle mücadele eden yurttaşlara destek oluyor. Verdiği kariyer danışmanlık hizmeti ile iş arama sürecinde olan vatandaşların hedefledikleri işe ulaşmalarına ve kariyer planlaması yapmalarına yardımcı olan CV Bank birimi, haziran ayında 102 kişinin yeni işine kavuşmasına aracılık etti.  

CV Bank’a nasıl başvuru yapılır?
CV Bank’ta öz geçmiş oluşturmak isteyen yurttaşlar, Gaziemir Belediyesi Ana Hizmet Binası ile Sarnıç Hizmet Binası’ndaki birimi ziyaret ederek ya da çevrim içi kayıt oluşturabiliyor.  Cv Bank, belediyenin mobil uygulaması ve e-belediye üzerinden de hizmet veriyor. İş arayan vatandaşlar CV Bank’a Ios ve Android işletim sistemine sahip tabletleri ve cep telefonları aracılığıyla başvuru yapabiliyor. Vatandaşlar e-belediye ve
 mobil uygulamayı kullanarak yeni özgeçmiş kaydı oluşturabiliyor, sistemdeki mevcut özgeçmişini güncelleyebiliyor. Kolay bir şekilde özgeçmiş oluşturmayı sağlayan sistem, personel arayan firmaların da öz geçmiş sorgulamasına imkân tanıyor. CV Bank'a 0232 999 0251 dahili 5050 – 5528 ve 2425 (Sarnıç) numaralı telefondan ulaşılabiliyor. Özel bir yazılımla kayıt altına alınan bu öz geçmişler, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) ve Sarnıç’taki sanayi kuruluşları başta olmak üzere bölgedeki İzmir ve çevre illerde faaliyet gösteren işletme ve firmalarla paylaşılacak.

“Kanayan yaraya çözüm üretiyoruz”
Personel arayan şirketlerle iş arayanlar arasında CV Bank biriminde verdikleri hizmetle köprü görevi yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Halil Arda, “Ülkemizin kanayan yarası olan işsizlik sorununa CV Bank birimimizle çözüm üretiyoruz. Her ay ortalama 75 kişiyi yeni işine kavuşturan birimimiz haziran ayında 102 yurttaşımızın yeni bir iş sahibi olmasını sağladı. Birimimizin, ekonomik kriz nedeniyle dar boğazda olan yurttaşlarımıza verdiği bu hizmet çok kıymetli. Özellikle Sarnıç ve Ege Serbest Bölgesi’ndeki firmalarla kurduğumuz yakın ilişkiler sayesinde, birçok vatandaşımıza yeni iş kapısı açılmasına vesile oluyoruz. Türkiye’nin yaşadığı bu zor günlerde kurduğumuz bu organizasyonla vatandaşlarımızın yanında olabiliyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL