Gündem

Derince Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallelerinde Üstyapı Çalışmaları Tamamlandı

Derince ilçesinde altyapı yenileme çalışmalarını tamamlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, kazı alanları çökme süreci tamamlanan Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallelerinde üstyapı çalışmalarını da tamamladı.

Derince Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallelerinde Üstyapı Çalışmaları Tamamlandı

Derince ilçesinde altyapı yenileme çalışmalarını tamamlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, kazı alanları çökme süreci tamamlanan Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallelerinde üstyapı çalışmalarını da tamamladı. Kurban Bayramı öncesi yoğun bir çalışma gerçekleştiren İSU ekipleri, üstyapı çalışmaları kapsamında iki mahallede asfalt serim, asfalt yama, parke ve bordür imalatları gerçekleştirdi.

ALTYAPI SONRASI ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI
İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarıyla birlikte birçok noktada üstyapı çalışmalarına da eşzamanlı olarak devam ediyor. Derince ilçesi Yavuz Sultan ve İbni Sina Mahallelerinde tamamlanan altyapı hattı çalışmaları ile birlikte kaliteli ve sağlıklı altyapıya kavuşturulmuştu. Altyapı çalışmaları sonrası iki mahallede bozulan yolların üstyapı çalışmaları da yapılan yoğun çalışma ile birlikte tamamlandı.

İKİ MAHALLEDE ÜSTYAPI TAMAM
Yavuz Sultan Mahallesinin ardından son olarak İbni Sina Mahallesinde bayram öncesi gerçekleştirilen yoğun çalışma ile altyapısı tamamlanmamış olan Ilgaz Sokak ve Emniyet Sokak’ta asfalt serimi tamamlandı. Yapılan çalışmalar kapsamında bölgede altyapı hattı çalışmaları ile bozulan cadde ve sokaklarda asfalt, asfalt yama, parke ve bordür imalatları gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bölge kaliteli altyapı hatları ve modern bir üstyapıya kavuşmuş oldu.

KALDIRIM ÇALIŞMALARI BAYRAM SONRASI
Derince ilçesi İbni Sina Mahallesinde üstyapı çalışmaları sonrası yaya güvenliğini sağlamak için kaldırım bordür çalışmaları Kurban Bayramı sonrası yapılacak. Kaldırım çalışmalarının tamamlanmasıyla çevre halkı modern ve kaliteli bir çehreye kavuşacak.

Öte yandan altyapı çalışmaları tamamlanan Derince ilçesine bağlı Dumlupınar ve Sırrıpaşa mahallelerinde üstyapı çalışmaları devam ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL