Kültür Sanat

Didim Lavanta Festivali Kartpostallık Görüntüler İle Kapılarını Açtı

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 2'nci kez düzenlenen Lavanta Festivali, görkemli bir tören ile kapılarını açtı.

Didim Lavanta Festivali Kartpostallık Görüntüler İle Kapılarını Açtı

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 2'nci kez düzenlenen Lavanta Festivali, görkemli bir tören ile kapılarını açtı.

 

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın öncülüğünde kültür ve sanatın yeni merkezi haline gelen Didim, festivaller ile kapılarını tüm dünyaya açmayı sürdürüyor.

 

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 2'nci kez düzenlenen Lavanta Festivali, Akköy Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığı'nda görkemli bir tören ile kapılarını açtı. Didim Belediyesi Seramik Atölyesi ve Heykel Atölyesi'nde hazırlanan ürünlerin sergilendiği, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yetiştirilen binbir renkli bitkiler ve lavantaların mis kokusu ile süslenen Lavanta Festivali alanına binlerce vatandaş akın etti. Festivalde Didim Belediyesi'nin 'Didyma' isimli lisanslı markasının ürünlerinde katılımcılar ile buluştuğu festivalin açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Taşçıer, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları E. Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülru Pere katıldı.

 

Renkli görüntülere sahne olan festivalin ilk gününde vatandaşlar doyasıya eğlendi. Didimli yerel sanatçılardan oluşan Trio grubunun verdiği konser katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

 

BAŞKAN ATABAY: DİDİMİMİZİ AVRUPA'NIN SAYILI TURİZM KENTLERİNDEN BİRİSİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Festivalin açılış konuşmasını yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, etkinlikte emeği geçen Didim Belediyesi çalışanlarına ve katılan vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Atabay, "Didim ve Didim Belediyesi'nin adını turizmde en üst noktalara yazmak için göreve geldik. Canla başla çalışıyoruz. Başarılı olduğumuz yerler vardır, eksik kaldığımız noktalar vardır ama şunu bilmenizi istiyorum; burada bizle beraber yaşayan herkes çok iyi biliyor ki iyi niyetle çalışıyor, yaptığımız işi iyi yapmak istiyor, kimsenin gönlünü kırmadan her işi yoluna koymak istiyoruz. Tek bir gayemiz var, muasır medeniyetler seviyesine bu ülkeyi çıkartmak için Atatürkümüze söz verdik, ben de Didim halkına söz verdim; Didim'i birinci derecede bir turizm kenti yapana kadar kanımızın son damlasına kadar bütün takım arkadaşlarımız ve siyasi yol arkadaşlarımızla çalışacağız. Zaten geldiğimiz noktayı hepiniz hissedeceksiniz, önce bütün Türkiye hissedecek sonra Avrupa'nın sayılı turizm kentlerinden biri olduğumuzu göğsümüzü gere gere söyleyeceğiz. Bütün amacımız, bütün mücadelemiz, bütün hırsımız budur. Bizleri yalnız bırakmayan siz değerli vatandaşlarımıza, tüm yoldaşlarımıza, hangi siyasi partiyi desteklerse desteklesin Didim için taşın üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyorum. İyi niyetle de çalışmaya devam edeceğiz ama tabii ki Atatürkümüzün çizdiği yoldan yürümeye devam edeceğiz. Katılımından dolayı hepinize ve tüm çalışma arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

"DİDİM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR"

Törende konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalar ile Didim'in her geçen değer kazandığını söyledi. Taşçıer, "Bugün bu güzel yaz akşamında sizlerle birlikte olduğum için mutluyum ve gururluyum. Bizleri bugün bir araya getiren Deniz başkanımıza ve belediye çalışanı tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta Sayın Genel Başkanımız ile birlikte Didim Amfi Tiyatro'nun açılışı gerçekleştirildi, bugün 2'ncisi düzenleniyor bu Lavanta Festivali'nin. Didim tam bir kültür ve sanat şehri olma yolunda hızla ilerliyor başkanımızın çalışmaları sayesinde ve ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine çıkma noktasında her birimiz elimizden geleni yapacak, kültürü ve sanatı bu ülkenin iliklerine kadar hayata geçireceğiz. Şunu da ifade etmem gerekiyor, nüfusu 100 bin olan Didim'in şu anda 1 milyon nüfusa ulaştığı söyleniyor. Değerli başkanımız bu gibi etkinliklere devam ederse Didim'in nüfusu 2 milyona da ulaşır 3 milyona da. Didim, Türkiye'nin turizm şehirlerinden, turizm merkezlerinden biri haline geldi. Ben bu çalışmaların daha da artacağına olan inancımla başkanımıza ve tüm emekçilerimize teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

 

Didim Lavanta Festivali ikinci gününde saat 10:00'da kapılarını açacak. Festivale katılmak isteyen vatandaşlar için Didim Belediyesi önünden 10:00, 12:00, 14:00 ve 16:00 saatlerinde servis kaldırılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL