Teknoloji

Dünyanın en başarılı PUBG MOBILE tasarımcıları ödüllerini İstanbul'da aldı

İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımlarının mücadele ettiği PUBG MOBILE Dünya Kupası ikinci gününde de hız kesmedi.

Dünyanın en başarılı PUBG MOBILE tasarımcıları ödüllerini İstanbul'da aldı

İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımlarının mücadele ettiği PUBG MOBILE Dünya Kupası ikinci gününde de hız kesmedi. Bu yıl 5’incisi düzenlenen P.D.P ve World of Wonder Tasarım Yarışması ödüllerinin de verildiği turnuvada 2023 yılının en başarılı tasarımcıları Shaztokyo, Al_jalid, Teg_kotya, Quixk, Mobbirdman ve Kadir Deliduman (Kayger) oldu.

Türkiye’nin ilk defa ev sahipliği yaptığı dünyanın en büyük PUBG MOBILE turnuvasında espor takımlarının mücadelesi devam ediyor. 8 Aralık günü başlayan turnuvanın ilk gününü Stalwart Esports, ikinci gününü ise Alpha 7 lider kaparken tribünleri dolduran yüzlerce oyun sever de espor coşkusunu tam anlamıyla yaşıyor.

Ünlü sanatçılar Ceza ve Ece Seçkin’in sahne aldığı, Hadise’ninse bugün gerçekleşecek final gününde konser vereceği etkinlikte, graffiti sanatçıları Doğukan Oraklı (Dukstill), Tunç Dindaş (Turbo) ve Muhammed Emin Türkmen’in (MET) eserleri de bulunuyor.

 

İşte yılın en başarılı tasarımcıları

Espor ve sanatı unutulmaz bir eğlence ile hayranlarına sunan PUBG MOBILE Dünya Kupası, ayrıca hem oyuncu hem de tasarımcılar için önemli bir etkinliğe daha, yine İstanbul’da imza attı. Turnuvanın ikinci günü gerçekleştirilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenen Ptopia Design Project (P.D.P) ve World of Wonder ödülleri de ana sahnede verildi.

Yaratıcı vizyon ödüllerinde Güney Afrika’dan Shaztokyo, Kazakistan’dan Al_jalid, P.D.P topluluğundan Natali gibi 100’den fazla yaratıcı ve World of Wonder topluluğundan MOBBIRDMAN, QUIXK, Kadir “KAYGER” Deliduman, PMGC finaline resmi olarak davet edilerek kazanan yaratıcıların temsilcisi olarak resmi ödülleri kabul ettiler. Kendilerinin eserleri ise turnuva boyunca PUBG MOBILE Dünya Kupası’nın düzenlendiği Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sergilenecek.

PUBG MOBILE’ın küresel çapta oyunculara yönelik düzenlediği bir tasarım yarışması olan Ptopia Design Project (P.D.P) oyunculara, kendi oluşturdukları tasarımlarla oyun oynama imkanı tanıyor. Yarışma kapsamında bugüne kadar kullanıcılar 100 binden fazla esere imza atarken bunlar arasından seçilen 40’tan fazla yaratıcı giysi ve silah tasarımı de PUBG MOBILE’a eklendi.

 

Her sürüm güncellemesinde 1.500.000 TL’ye yakın ödül havuzu

World of Wonder ise 2023’te 5’inci yılını kutlayan PUBG MOBILE’ın oyunculara, kendilerine özgü bir şekilde oyun oynama fırsatı verdiği ve sonsuz olasılıklarla donatılmış bir UGC oyun modu. Çiçeği burnunda oyun yapımcıları, gelişmiş tasarım özelliklerini kullanarak oyun parametrelerini ve bunların içinde PUBG MOBILE’ı oynamanın yeni mekaniklerini ve yollarını sunabilecek çok sayıda oyun cihazı ve nesnesini ayarlayabiliyor. World of Wonder içerik üreticileri; Silah Yarışları, Ölüm Maçları, Yarış, Battle Royales ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli oyun türlerini kapsayan deneyimler yaratabiliyorlar.

World of Wonder’ın her yeni sürüm güncelleme döngüsünde 1.500.000 TL’ye yakın (50 bin dolar) ödül havuzu ve çok sayıda oyun içi ödül içeren en az bir temalı yarışma bulunuyor. Buna ek olarak üreticiler, “Harikalara Yolculuk” (Journey to Wonders) sistemi aracılığıyla harita oluşturarak, devamında haritalarının oynanması ve beğenilmesiyle de deneyim puanları kazanabiliyorlar. Yaratıcı seviyelerinde yükselen oyuncular; avatar çerçeveleri, özel başarılar ve daha fazlası gibi özel onurların kilidini açarak kendilerini usta yaratıcılar olarak da sağlamlaştırabiliyorlar.

İlerleyen 3 yıl içerisinde bu ekosisteme 100 milyon dolar yatırım yapılması plananan ‘Wonder Creators Network’ ve toplam 750.000 dolarlık ödül havuzuna sahip 2023 World of Wonder ve Ptopia Design Project yarışmaları ile topluluk yaratma konusu düzenli olarak geliştirilmekte ve yatırım yapılmakta.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL