Eğitim

EÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde ''Proje Yazım Atölyesi" gerçekleştirildi

Eğitim Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarı’nda yapılan ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç.

EÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde ''Proje Yazım Atölyesi" gerçekleştirildi

Eğitim Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarı’nda yapılan ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Nedim Özdemir’in eğitimci olarak yer aldığı etkinliğe; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Ferda Beytekin, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Sibel Sönmez ve Doç. Dr. Betül Meydan, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Belgin Arslan Cansever, Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Elif Ulu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yaklaşık 40 katılımcı ile gerçekleştirilen atölye kapsamında Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Nedim Özdemir katılımcılara; COST Programı ve önemi, COST proje türleri ve katılım şartları, Erasmus Plus projeleri ve fikirleri, proje yazım süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar konularında bilgiler verdi ve tecrübelerini paylaştı.

Doç. Dr. Nedim Özdemir, “Atölye çalışmamız, üniversitemizin uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda uluslararası alanda proje gerçekleştirmek adına önemli bir adım. Katılımcılarımıza, daha etkili ve başarılı bir şekilde proje oluşturulması adına bilgiler sunduk ve fon kaynaklarına erişim, başvuru süreçleri gibi konularda veriler aktardık. Lisansüstü öğrencilerin ve araştırmacıların aktif katılım gösterdiği atölyemizde, onların geri bildirimlerini de aldık. Bugün birincisini gerçekleştirdiğimiz atölyeyi ileride yüz yüze ve online şekilde yapmayı planlıyoruz. Katılımın artması ile birlikte bu tür etkinlikler, üniversitemizin akademik ve araştırma kapasitesini artırmada önemli bir rol oynayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL