Ekonomi

Fenerbahçe Spor Kulübünün Token’ı FB, Bitfinex ile Uluslararası Platforma Taşınıyor!

Son teknolojileri yakından takip eden ve uygulayan, kripto para borsası Bitfinex, (bitfinex.

Fenerbahçe Spor Kulübünün Token’ı FB, Bitfinex ile Uluslararası Platforma Taşınıyor!

Son teknolojileri yakından takip eden ve uygulayan, kripto para borsası Bitfinex, (bitfinex.com) Fenerbahçe Spor Kulübü iş birliğinde Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş. tarafından hayata geçirilen, Fenerbahçe Token'ı (FB) listeleyen ilk uluslararası borsa oldu. 

 

FB token Türkiye'nin en büyük üç spor kulübünden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün taraftarlarına fayda sağlamak için tasarlandı. FB token sahipleri için taraftar avantajları arasında kulübün kararlarında söz sahibi olmak, kulübün geleceğini etkileyecek anketlere katılmak ve stadyum turlarına erişim gibi ayrıcalıklar yer alıyor.

 

Bitfinex CTO'su Paolo Ardoino: “Fenerbahçe Token'ı büyüyen ekosistemimize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Spor dünyası, dijital token ekonomisi içinde gelişen bir sektör ve birçok yeniliğin kaynağı, kulüplere duyulan bağlılığın ödüllendirmesine ve yeni gelir akışları geliştirmesine olanak tanıyor.” dedi.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç: "Öncü kripto para borsalarından Bitfinex’in, Fenerbahçe Token'ı geliştirme ve değer katma potansiyeline sahip önemli bir platform olduğuna inanıyoruz. Taraftar token’ımızın listelenmesi öncesinde, yerel ve uluslararası şirketlere danıştık, token listeleme potansiyeli, kullanıcı tabanı ve teknik altyapı gibi temel kriterleri değerlendirdik. Token’ları listelemek için Global borsa olarak Bitfinex'i seçerken, platformun yüksek performansını ve piyasalarının likiditesini dikkate aldık.” dedi.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü, Fenerbahçe Token'ın, Fenerbahçe'nin kurulduğu 1907 yılına atıfta bulunarak maksimum 190.700.000 token arzına sahip olacağını duyurdu. Projenin teknik incelemesi, önümüzdeki 25 yıl boyunca yıllık bazda akıllı sözleşmelerde toplam 117 milyon hazine token’ının oluşturulacağını belirtti.

 

30 milyonu aşkın taraftarıyla Türkiye'nin en büyük ve en eski kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nin, aynı zamanda, kulübün futbol, basketbol veya voleyboldaki başarılarının tetikleyeceği token yakma için bir yol haritası da bulunuyor. Açıklamada ayrıca, sportif başarı ve şampiyonluk galibiyetleri durumunda token yakılma işlemlerinin olacağını da belirtiyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL