Kültür Sanat

Gakgoşlar milli ve manevi duyguları coşturdu

Kemer Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara unutamayacağı bir gün yaşattı.

Gakgoşlar milli ve manevi duyguları coşturdu
Kemer Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara unutamayacağı bir gün yaşattı.
 
Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Meclis Üyeleri Özcan Çeliktaş, Cumali Afşin, Emrah Ayhan, Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) Başkanı Yana Balta, çok sayıda vatandaş ile yabancı misafir ve çocuklar katıldı.
 
23 Nisan etkinlikleri kapsamında bubble şov, maskot, yüz boyama etkinleri yapıldı. Yüzlerini boyayan çocuklar maskot ve bubble şov ile gönüllerince eğlendi.
 
FİLİZ Derneğinin halk oyunları gösterisinin ardından  Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası konser verdi.
 
Şefliğini Furkan Üstündağ’ın, solistliğini ise Luba Oz ile Alper Kuş’un yaptığı orkestra yaklaşık 2 saat sahne alarak konseri izlemeye gelenlere güzel bir akşam yaşattı.
 
Konseri izlemeye gelenler, 99 kişilik dev orkestranın seslendirdiği türküler ve yabancı müzikler eşliğinde eğlendi.
 
Vatandaşlar konserde seslendirilen şarkılara zaman zaman eşlik ederken, yabancı misafirler de konseri cep telefonları ile görüntüledi. Konser yerli ve yabancı misafirler tarafından büyük ilgi gördü.
 
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı konuşmasında, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasının yaklaşık 6 ay önce kurulduğunu ve kısa zamanda büyük yol kat ettiğini söyledi.
 
Orkestrada bulunan 99 kişinin 41’inin Kemer’den olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Kemer Belediyesi olarak ilçemizde sanatsal faaliyetlerin artması için çaba gösteriyoruz. Orkestradaki çocuklarımızı tebrik ediyorum. Şef Furkan Üstündağ’ın eğitmenliğinde büyük işler başarıyorlar. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL