Gündem

Hasat Edilen Buğdaylar Sofralarla Buluşacak

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yenice ve Önerler Mahallelerinde üretilen buğdayların hasadı tamamlandı.

Hasat Edilen Buğdaylar Sofralarla Buluşacak

Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yenice ve Önerler Mahallelerinde üretilen buğdayların hasadı tamamlandı. Hasat edilen buğdaylardan elde edilecek un ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Yenice ve Önerler Mahallelerindeki üretim alanlarından 32 ton buğday hasadı gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

Hasat edilen buğdayın yaklaşık 4 tonluk bölümünün Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hayvanat Bahçesi'nde yem olarak kullanılacağını söyleyen Başkan Sarıkurt, geri kalan 28 ton buğdaydan ise un elde edileceğini belirterek, "Geçtiğimiz günlerde Yenice ve Önerler Mahallelerimizde buğday hasadı gerçekleştirdik. Oldukça bereketli geçen hasadın ardından ürünleri değerlendirme aşamasına geçtik.

 

Elde ettiğimiz buğdayın yaklaşık 28 tonluk kısmını fabrikada una dönüştürerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Unun bir kısmı 2013 yılından bu yana hizmet veren Çorlu Belediyesi Aşevi vasıtası ile ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Diğer kısmı ise geçtiğimiz mayıs ayında hizmete sunduğumuz Dost Market aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılacak.

 

Bu ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ulaştırmaktan ve bir nebze de olsa yaşamlarını kolaylaştıracak destekte bulunmaktan dolayı oldukça mutluyuz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya, evlerine ve sofralarına sıcak birer aş olacak hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Çorlu Belediyesi olarak dezavantajlı vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL