Gündem

Hatay'daki çocukları unutmayan Selçuklu Belediyesi, 19-20 Ağustos tarihleri arasında Hatay'da ki 1. ve 2. Konya konteyner kentlerinde “Selçuklu'dan Hatay'a Kardeşlik Buluşması" mahalle şenliği düzenliyor

Selçuklu Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve mahalle kültürünün gelişmesine katkı sağlayan Mahalle Şenlikleri, bu kez Hatay/Antakya 1.

Hatay'daki çocukları unutmayan Selçuklu Belediyesi, 19-20 Ağustos tarihleri arasında Hatay'da ki 1. ve 2. Konya konteyner kentlerinde “Selçuklu'dan Hatay'a Kardeşlik Buluşması" mahalle şenliği düzenliyor

Selçuklu Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve mahalle kültürünün gelişmesine katkı sağlayan Mahalle Şenlikleri, bu kez Hatay/Antakya 1. ve 2. Konya Konteyner kentlerde “Selçuklu’dan Hatay’a Kardeşlik Buluşması” adıyla gerçekleşecek. Birçok etkinliğin yer alacağı şenlikte, depremin çocuklar üzerinde bıraktığı olumsuzlukların az da olsa giderilmesi amaçlanıyor.

Selçuklu Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında 19-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan şenlikte interaktif ve şişme oyun grupları, animasyon gösterileri, atölye etkinlikleri, sürpriz hediye ve ikramlar yer alacak.

BAŞKAN PEKYATIRMACI: “HATAY’DA Kİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GÜZEL BİR ŞENLİK HAZIRLIYORUZ”

Selçuklu Belediyesi olarak çocukların mutluluğu için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “6 Şubat depremiyle sarsılan Hatayımızı da unutmuyor ve her fırsatta çocuklarımız için aktiviteler düzenliyoruz. Daha önce Selçuklu Sanat Akademisi bünyesinde depremzede çocuklarımız ve aileleri için Konyamız da birçok aktivite düzenlemiştik. Yine Hatay’da Ramazan ayında çocuklarımız için tiyatro etkinlikleri yapılmıştı. Şimdi ise Konyalı çocuklarımız için düzenlemiş olduğumuz Mahalle şenliklerini Hatay’a taşıyor ve onlar için “Selçuklu’dan Hatay’a Kardeşlik Buluşması” adıyla güzel bir şenliğin hazırlıklarını yapıyoruz. Tek amacımız çocuklarımızın yüzündeki tebessümü arttırarak onları mutlu etmek. Biz her zaman elimizden gelenin daha fazlasını yaparak çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile hafta sonu gerçekleştireceğimiz şenlik ile çocuklarımız gönüllerince eğlenme imkânı bulacak. Şenliğimize katılacak tüm çocuklarımıza şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL