Gündem

Haydar Özkan’ın Kurban Bayramı Mesajı : Bayram Bizim Neyimize

Geleneklerimizde bayramlar çok önemli bir yer tutar.

Haydar Özkan’ın Kurban Bayramı Mesajı : Bayram Bizim Neyimize

Geleneklerimizde bayramlar çok önemli bir yer tutar. Tüm olumsuzluklara rağmen ağız dolusu gülebildiğimiz nadir anları yansıtır bayram… En son 2020 yılının temmuz ayında, başımıza gelecekleri bilmezken ağız dolusu gülebilmiştik.

 

Biz İzmir depremzedeler son bayramı 2020 yılının temmuz ayında, 4 ay sonra yıkılacağını aklımızın ucundan geçirmediğimiz evlerimizde geçirdik. 30 Ekim’in üzerinden tam 20 ay geçti, aradan geçen 20 ayda 4 bayram yaşadık ama hiç gülemedik. Nasıl gülelim? Bir yanda konteyner kentlere sığınan, bir yanda göç etmeye mecbur bırakılan, bir yanda ise bir ömür boyu borç ödeyerek sahip olduğu evini tekrar yaptırması imkansız olan depremzedelerle dolu dört bir yanımız…

 

Çaresizlik içinde olduğumuz günlerde dahi mücadelemiz sürüyor. Evlerimize yeniden kavuşmak için hak arayışımız sürerken, depremde yitirdiğimiz canlarımız için mahkemelerde adalet arıyoruz…

 

Biz de bayram geçirmek istiyoruz. Ailelerimizle, ağız dolusu gülebildiğimiz, evlerimizde huzurla yaşadığımız bir bayram… Afetzedeler kırgın, umutsuz ve hayata küsmüş durumdalar. Tüm devlet büyüklerimize ve yetkili merciilere bu vesileyle bir kez daha seslenmek istiyorum: Depremzedelerin evlerine kavuşması iki dudağınızın arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin depremzedesini evsiz bırakmayacak kadar güçlü olduğuna inanmak istiyoruz. Daha önce tanımladığımız “depremzede destek kredisinin” hayata geçirilmesini dört gözle bekliyoruz.

 

Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, tüm sevdiklerinizle mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL