Kültür Sanat

Ilgaz’da Kültür ve Sanat Etkinlikleri Göz Dolduruyor

Ilgaz’da 2021 yılında yapımı tamamlanan Çok Amaçlı Modern Gösteri ve Konferans Salonu faaliyetlerine devam ediyor.

Ilgaz’da Kültür ve Sanat Etkinlikleri Göz Dolduruyor

Ilgaz’da 2021 yılında yapımı tamamlanan Çok Amaçlı Modern Gösteri ve Konferans Salonu faaliyetlerine devam ediyor.

 

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK, Ilgaz’da; Kültür, Sanat ve Bilim etkinliklerinin rahatça organize edilebileceği, sahnesinden ses ve ışık sistemlerine, kulis odalarından son teknolojik alet ve edevata kadar tüm ayrıntıları planlayarak Ilgaz İçin Çok Amaçlı Modern Gösteri ve Konferans Salonu’nu hayata geçirdi.

 

Salon; Ilgaz Belediyesi Kültür Merkezi Yerleşkesi İçerisine yapılmış olup 150 kişilik seyirci kapasitesi, sanatsal ve kültürel etkinliklerin icra edilebildiği ferah bir mekân olması ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermesiyle öne çıkmakta.

 

Ilgaz Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri ve konferans Salonu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK:

 

“İlçemizde kültür ve Sanat etkinliklerinin yapılabileceği bir alan bulunmaması; çocuklarımızın aylarca hazırladıkları gösterileri sergileyebilecekleri bir mekan olmaması, ilçemizin önemli bir sorunuydu.

 

Bu sorunları dikkate alarak Belediyemize ait Kültür Merkezi yerleşkesi içinde yapımını geçen yıl tamamladığımız Çok Amaçlı Modern Gösteri ve konferans Salonumuzu hizmete açtık.

 

İlk etkinliğimizi 27 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Çok Amaçlı Gösteri ve Konferans Salonumuzda bugüne kadar 64 etkinlik düzenlendi. Valilik ve kaymakamlık birimleri ile bağlı kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği salonumuzdan 7 ayda toplam 6517 vatandaşımız yararlandı.

 

Oyunlar, tiyatrolar, akademik ve idari bilgilendirme sunumları, konferanslar, kariyer günleri etkinlikleri, müzik dinletileri ve sinema gösterimleriyle öne çıkan salonumuzdan Ilgaz’ımızla ilgili tüm paydaşların ücretsiz şekilde yararlanmasını sağlıyoruz.

 

Her alanda gelişimine önem verdiğimiz ilçemizi kültür, sanat, akademik ve sosyal alanlarda da geliştirmeye devam ediyoruz. Ilgaz’ı Kültür, Sanat ve Bilim Şehri haline getiriyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL