Kültür Sanat

İnegöl Belediyesi’nde Makamlar Çocukların Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bugün 1 günlüğüne tüm makamlar çocukların oldu.

İnegöl Belediyesi’nde Makamlar Çocukların Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bugün 1 günlüğüne tüm makamlar çocukların oldu. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamını Vehbi Koç İlkokulu 1-A sınıfı öğrencisi Pelin Yıldız’a devretti. Makam devri haberini de Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinin yerini alan çocuklar yaptı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları, her şehir ve kurumda olduğu gibi İnegöl Belediyesi’nde de gerçekleşti. Belediye Başkanı Alper Taban, makamını bir süreliğine Vehbi Koç İlkokulu 1A sınıfı öğrencisi Pelin Yıldız’a devretti. Temsili makam devri için okul idarecileri ve öğretmeniyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret eden Pelin Yıldız’ın Başkanlık makamına oturmasını da İnegöl Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinin yerini alan çocuklar haberleştirdi.

 

ÇOCUKLAR İÇİN KAPALI PARK PROJESİ

Temsili makam devir teslim töreninde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Pelin Yıldız, Başkan Taban’dan makamı devralıp günün anlam ve önemini içeren ve projelerini anlattığı bir konuşma yaptı. Yıldız, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği böyle güzel ve anlamlı günde, makamını bana devreden Belediye Başkanımız Alper Taban’a çok teşekkür ediyorum. Burada İnegöl Belediye Başkanı olarak çocukların kışın oynayabileceği kapalı oyun parkları yaptıracağım. Okulumuzun bahçesinde teneffüslerde daha eğlenceli vakit geçirmek için bahçe oyuncakları alacağım. Yine okul sokağımızın trafik sorunu için okul çıkış saatlerinde trafiğe kapanmasını sağlayacağım. Barınaklardan hayvan sahiplenen kişilere de belediyemiz tarafından 1 yıl boyunca her ay ücretsiz mama desteği ve indirimli veteriner hizmeti sağlayacağız. Ayrıca ümit ediyorum ki benim gibi kadın yöneticilerin sayısı da artar ve ben buna örnek olurum” dedi.

 

EMİNİM Kİ BAŞKANIMIZ GÜZLE İŞLER YAPACAK

Makamını bir günlüğüne Pelin Yıldız’a devreden Belediye Başkanı Alper Taban ise “Eminim ki Başkanımız çok güzel işler başaracak. Bu vesileyle Başkanımız nezdinde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutluyorum. Nice bayramlara erişilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

MAKAM DEVRİNİN HABERİNİ DE ÇOCUKLAR YAPTI

Öte yandan, İnegöl Belediyesi makam devri programını daha geniş kapsamlı hale getirerek, bu programın çekimini yapan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personellerinin yerlerini de çocuklara emanet etti. Daha önce de spikerlik merakıyla gündeme gelen Betül Ekren’in sunumu, kamerada Muhammed Alp Eren ve fotoğrafta Bünyamin Eren’in çekimleriyle makam devri haberleştirildi. Törenin sunumunu yapan Betül Ekren, “23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram olarak çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olarak kutlanırken, bu anlamlı günde ülkemizde tüm makamlar, çocuklara devrediliyor. Bugün İnegöl Belediyesi’nde, Belediye Başkanı Alper Taban makamını 1 günlüğüne Vehbi Koç İlkokulu 1-A sınıfı öğrencisi Pelin Yıldız’a devrediyor. Bizler de kamerada Muhammed Alp Eren ve fotoğrafta Bünyamin Eren ile birlikte bu ana şahitlik ediyoruz. Ben Betül Ekren, bu yayın vesilesiyle İnegöl’den tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Temsili tören sonunda Başkan Alper Taban hem makamı devrettiği Pelin Yıldız hem de programın çekimini yapan çocuklara hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL