Gündem

İsmail Yamangil, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanlığı Görevine Atandı

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanlığı görevine İsmail Yamangil getirildi.

İsmail Yamangil, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanlığı Görevine Atandı
  • Schneider Electric Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanlığı görevine İsmail Yamangil getirildi.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanlığı görevine İsmail Yamangil’in atandığını duyurdu. Eylül 2023 itibariyle bu yeni rolü üstlenen Yamangil, bölgedeki operasyonların gelişimine liderlik edecek.

Kariyerine 2005 yılında Pulse Eldor Corporation’da başlayan Yamangil, 2007 yılında katıldığı Schneider Electric’te, Bursa Bölge Müdürü, Ticari Politikalar Direktörü, Türkiye ve Orta Asya Retail İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerinde görev alarak, Schneider Electric organizasyonunun büyümesine önemli katkılar sağladı. Satış kanallarının yapılandırılması, ticari politikalar ve fiyat stratejisinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi, e-ticaret platformu gelişimi, satış & tahsilat süreçlerinin dijital platforma taşınması gibi önemli projelere liderlik eden Yamangil, 2020 yılında Katar Ülke Müdürü olarak şirketin Körfez Ülkeleri bölgesindeki gelişiminde ve Katar’ın 2022 Dünya Kupasına yönelik yatırımlarının birçoğunun hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. 2022 yılı başından bugüne kadar Schneider Electric Türkiye Ülke Müdürü görevinde Türkiye operasyonlarına liderlik eden Yamangil, yeni görevi ile Türkiye ve Orta Asya bölgesinde (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan) büyümeyi ve gelişimi destekleyecek stratejilerin belirlenmesine ve hayata geçirilmesine liderlik edecek.  

 

Yamangil, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olup İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

 

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

 

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

 

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. se.com

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL