Ekonomi

İstanbul Turizm Fuarı 9-10 Ekim 2024 tarihlerinde yeni yerinde ve yepyeni konsepti ile 2. kez Turizm Sektörünü en üst düzeyde bir araya getiriyor!

Turizm sektörü tüm renkleriyle bir araya geliyor mottosuyla yola çıkan İstanbul Turizm Fuarı  9-10 Ekim 2024 tarihlerinde Yenikapı -Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 2.

İstanbul Turizm Fuarı 9-10 Ekim 2024 tarihlerinde yeni yerinde ve yepyeni konsepti ile 2. kez Turizm Sektörünü en üst düzeyde bir araya getiriyor!

Turizm sektörü tüm renkleriyle bir araya geliyor mottosuyla yola çıkan İstanbul Turizm Fuarı  9-10 Ekim 2024 tarihlerinde Yenikapı -Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 2. kez kapılarını açıyor olacak. Türkiye ve dünyadaki turizm profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlarken aynı zamanda yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı geniş bir platform yaratmaya devam ediyor olacak. Fuar kapsamında gerçekleştirilecek ‘Turizm Zirvesi’  ile yeni trendler ve vizyonlar sektör profesyonellerine yeni ufuklar kazandırırken ITF Gala Party ile yine katılımcılara eğlenceli bir gece yaşatılacak. Fuar kapsamında erken rezervasyon kampanyalarının startı verilirken, otel-acenta kontratları içinde fuar tam bir buluşma noktası olacak.

 

YENİKAPI-AVRASYA GÖSTERİ VE SANAT MERKEZİ

Fuara artan talep ile birlikte 10 bin m2’lik bir alana sahip Yenikapı-Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde daha fazla katılımcı ve ziyaretçi ağırlanacak ve turizm profesyonellerinin buluşma noktası olacak. Merkezi lokasyonda bulunan fuar alanı ulaşım ve operasyonel rahatlık açısından İstanbul Turizm Fuarı’nın yeni fuar mekanı olacaktır.

 

YENİ KONSEPTİ İLE KATILIMCILAR FUARIN TADINI ÇIKARTACAKLAR

Sektör temsilcileri firmaların fuar katılımları tek tip konseptte hazırlanan stantlarda olacak. Stantlarda katılımcı firmaların ihtiyacı olan olan tüm dekor, teknik,toplantı odaları, baskı ve halı ile anahtar teslim verilecek ve böylelikle katılımcıların daha ekonomik ve şık stant ile fuara katılımı sağlanmış olacak. Bu sistem ile firmalar arasındaki stant rekabeti ortadan kalkarken firmaların stant hazırlıkları için harcayacakları zaman ve maaliyet faydası sağlanmış olacak. Stantlar  9 m2’den 400 m2’ye kadar her alan için sunulabilecek.

 

PROFESYONEL HOSTED BUYER PROGRAMI VE RANDEVU SİSTEMİ

Hedef pazarlardan ağırlanacak hosted buyerlar ile fuar katılımcıları stantlarında gerçekleştirecekleri B2B toplantılar ile iş hacimlerini arttıracaklar.

Yurtdışından gelen satın alıcılar ile stant açan fuar katılımcıları, online randevu sistemi üzerinden randevu alarak stantlarında B2B görüşmeler yapma fırsatı bulacak.

Aynı zamanda www.istanbulturizmfuari.com.tr  web sitesinde ziyaretçi kaydı oluşturan sektör temsilcileri de stant açan fuar katılımcılarından randevu alabilecek.

 

15 BİNİN ÜZERİNDE PROFESYONEL

İstanbul Turizm Fuarı Dünyadan ve Türkiye’den turizm profesyonelleri, oteller,ülkeler, tur operatörleri, acenteler,kuruvaziyer firmaları,havayolları,servis sağlayıcıları, MICE profesyonelleri ve diplomatik temsilcileri ağırlayarak 220 katılımcı firma ve 15 binin üzerinde turizm profesyonelini buluşturmayı hedefliyor. Sadece turizm sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ağırlanacağı fuarda, online randevu sisteminde planlanacak randevular ve B2B görüşmelerle özel işbirliklerine de imza atılacağı öngörülüyor. Büyük bir ticari hacim yaratması hedeflenen fuarın, güçlü işbirliklerinin de başlangıç durağı olması bekleniyor.

 

2.TURİZM ZİRVESİ

Ulusal ve Uluslararası konuşmacılar ile gerçekleştirilecek ‘’Turizm Zirvesi’’ ile yeni trendler ele alınacak ve 2024 turizm sezonu değerlendirmesi ile 2025 beklentiler masaya yatırılacak. Dünyaca ünlü konuşmacıların yer alacağı zirve sektöre yön veriyor olacak.

 

İSTANBUL TURİZM FUARININ KATKILARI NELER OLACAK?

  • Yenikapı-Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek fuar sadece sektör profesyonellerine yönelik olacak.
  • Kontrat dönemi olması dolayısıyla otel-acente kontratları için mükemmel bir zamanlama fırsatı sunacaktır.
  • Erken rezervasyon kampanyalarının başlangıç dönemi olması sebebiyle tüm markaların kampanyalarını aynı anda duyurulmasını sağlayacaktır.
  • Uluslararası önemli acenteler ve tur operatörleri, karar verici satın alıcı olarak fuarda yer alacak
  • Fuar için özel olarak hazırlanan B2B platform üzerinden sadece (karar verici  satın alıcı) hosted buyerlar ile değil, profesyonel ziyaretçiler ile de B2B toplantılar yapılabilecek
  • Ulusal ve Uluslararası konuşmacılar ile gerçekleştirilecek ‘’Turizm Zirvesi’’ ile yeni trendler ele alınacak ve 2024 turizm sezonu değerlendirmesi ile 2025 beklentiler masaya yatırılacak.
  • Fuarın ilk gün gerçekleştirilecek ITF Gala Party katılımcılar için eşsiz bir deneyim olacak ve eğlenirken network devam ediyor olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL