Gündem

İzmir Ülkü Ocaklarından Atatürk Vurgulu 15 Temmuz Açıklaması

Yıldız, 15 Temmuz Milli Mücadelemizin Son Halkasıdır   İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, “15 Temmuz yüz yıl önce başlayan milli mücadelemizin son halkası, Türk Milletinin binlerce yıllık bağımsızlık karakteri ve emperyalizme karşı vermekte olduğumuz kararlı mücadelenin destanlaşan tarihidir.

İzmir Ülkü Ocaklarından Atatürk Vurgulu 15 Temmuz Açıklaması

Yıldız, 15 Temmuz Milli Mücadelemizin Son Halkasıdır

 

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, “15 Temmuz yüz yıl önce başlayan milli mücadelemizin son halkası, Türk Milletinin binlerce yıllık bağımsızlık karakteri ve emperyalizme karşı vermekte olduğumuz kararlı mücadelenin destanlaşan tarihidir. Ruhunu, inancını ve milletini satanlara kanımızla verdiğimiz cevap Cumhuriyetimize bağlılığımızın göstergesidir” dedi.

 

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ile ilgili bir açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında Ülkücü Türk Gençliğinin Lider Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedefe Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalarak sonsuz dek yürüyeceğini ifade etti. Ülkücü Türk Gençliği olarak “Yozlaşan tüm anlayışları, Türk gençliğini milli şuurdan uzaklaştıran bütün cemaat ve grupları reddediyoruz. Batının sömürgeci anlayışının yuvalandığı Türklüğü hiçe sayan, bölücü, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bütün yapıların karşısındayız. Bu irade ve kararlığımızla Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarından bir an olsun ayrılmadan vatan nöbetindeyiz” açıklamasını yaptı.

 

Atatürk ve 15 Temmuz Vurgusu

Cumhuriyet’in Atatürk tarafından Türk Gençliğine emanet edildiğini de sık sık vurgulayan Başkan Soner Erkan Yıldız, “çelikten irademizle ve vazgeçemeyeceğimiz yeminimizle Atamızın emanetine sahip çıkıyoruz. Bu yoldan da bir adım dahi geri adım atmayacağız. Atamızın emaneti şerefimiz ve namusumuzdur. Ülkücü Türk Gençliği olarak Ayyıldızlı Albayrağın altında Türk Milleti, Türk Devleti ve Türk Vatanı için her türlü mücadeleye hazırız.  15 Temmuzda Türk Milliyetçileri olarak Liderimizin emrinde ortaya koyduğumuz şanlı mücadelede bunun göstergesi olmuştur”

 

İzmir’den İhanete Geçit Yok

İzmir’deki Ülkücü Türk Gençliği olarak emperyalizmin her türlü oyunun karşısında olduklarını da sözlerine ekleyen Yıldız, “Biz Ülkücü Türk Gençliği olarak fikrimizle, inancımızla ve duruşumuzla gençliğimizi zehirlemeye çalışan her türlü terör örgütünün karşısındayız. Fikrimiz Türk Devletini kuran fikir, irademiz de kurucularımızın iradesi ve Kuvva-i Milliye ruhu taşımaktadır.   Bu sebeple diyoruz ki “15 Temmuz yüz yıl önce başlayan milli mücadelemizin son halkası, Türk Milletinin binlerce yıllık bağımsızlık karakteri ve emperyalizme karşı vermekte olduğumuz kararlı mücadelenin destanlaşan tarihidir. Ruhunu, inancını ve milletini satanlara kanımızla verdiğimiz cevap Cumhuriyetimize bağlılığımızdır. Cenabı Allah Türk Milletine bir daha böyle soysuzlaşanların ihanetini yaşatmasın. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyor. Dualarımızı yolluyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL