Gündem

Kadın Kollarımızdan Ankara Çıkarması

Bilecik, Bolu, Düzce Sakarya İl -İlçe Kadın Kolları olarak bu illerden sorumlu KKMYK Üyesi ve Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize ÇEROĞLU başkanlığında önceden yapılan plana uygun olarak 250 kişilik bir ekiple CHP Genel Merkezinde Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin NAZLIAKA ve KKMYK üyeleri ile buluştuk.

Kadın Kollarımızdan Ankara Çıkarması

Bilecik, Bolu, Düzce Sakarya İl -İlçe Kadın Kolları olarak bu illerden sorumlu KKMYK Üyesi ve Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize ÇEROĞLU başkanlığında önceden yapılan plana uygun olarak 250 kişilik bir ekiple CHP Genel Merkezinde Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin NAZLIAKA ve KKMYK üyeleri ile buluştuk. Aylin NAZLIAKA ,açılış konuşması ve ziyaretin amacına ilişkin yaptığı açıklamalarının ardından heyetimize başkanlık eden KKMYK Üyesi ve Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı  Azize ÇEROĞLU’nu konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. Azize ÇEROĞLU konuşmasında “Sayın Genel Başkanım, Kadın Kolları Genel Başkanım, Değerli KKMYK arkadaşlarım. Yol Arkadaşlarımla Sizlere Sakaryadan, Boludan, Bilecikten, Düzceden selamlar ve iktidara inanmış yüreklerle geldik.

 

 Öncelikle Sayın Genel Başkanımıza “ Hak Hukuk Adalet” söylemiyle inançla  başlayıp, her türlü engellemeye rağmen sonuna kadar sürdürdüğü “Adalet Yürüyüşünü” yaparak bizlere ilham verdiği, inancımızı kuvvetlendirdiği ve ülkemizin aydınlık geleceğine giden yolu açtığı için hepinizin önünde teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.

 

​Hepimizin çok derinden yaşadığı bir yokluk ve yoksulluk döneminden geçiyoruz ve bu gidişin ne zaman duracağı, Annelerin Babaların çocuklarının istediklerini yapabildikleri, tencerelerin bollukla kaynayabileceği günlerin ne zaman geleceğini tahmin bile edemiyoruz. Globalleşen dünyada iflasa sürüklenen bir Türkiye de yaşamak hepimizi derinden yaralıyor ve sonuçlarından hepimiz etkileneceğimizi biliyoruz AMA korkmuyoruz. Çünkü bizler, bu ülkeye inananlar, Mehmet Akif Ersoy’ un yazdığı ve “KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN ALSANCAK” DİYE BAŞLAYAN İstiklal Marşımıza ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün “MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” sözleriyle biten Gençliğe Hitabesine inanıyoruz.  

 

​Yaklaşan seçim sürecinde partilerin ve tüm vatandaşların yol haritalarını belirlemelerinin, partilerin adaylıkları ve politikaları belirlerken, yerelin desteklediği politikaları ve kendilerini temsil etmesini istedikleri kişilerle yola çıkmak konusunda gerekli hassasiyeti göstermesinin çok kıymetli olacağına yürekten inanıyorum. Bölgeler ve sosyo-kültürel yapılar çok farklı da olsa halkın tanıdığı, ulaşabildiği, kendi gibi gördüğü acıda ve mutlulukta birlikte olabildiği temsilciler vasıtasıyla temsili demokrasinin işletilmesinin daha mümkün olacağından da kuşku duymuyorum. 

 

​Mevcut iktidarının hatalı, yanlı ve yandaşçı yönetiminden bıkmış, zamların ve enflasyonun altında ezilen işçi, memur, emekli ve tabiî ki işsizlerin ve dahi işini yürütmekte zorlanan çiftçi, esnaf, zanatkar ve sanayicinin kısacası tüm halkımızın, geçim, üretebilme ve ayakta kalabilme derdine çare olacak bilgi, beceri ve inanca sahip bizlerin; ve bizlerin oluşturacağı ve destekleyeceği kadroların, bu kadrolarla geçime yapılacak olumlu dokunuşların hepimizin içinde olduğu Türkiye’yi düzlüğe çıkarması için çalışmaktan, bunun için gerekirse radikal söylem ve davranışlar geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Tıpkı biraz önce vurguladığım kıymetli Genel Başkanımızın “Adalet Yürüyüşü” gibi.

 

​Yokluk ve yoksulluk altında ezilen büyük çoğunluk, yönünü Partimize ve Millet İttifakına çevirmiştir. Üyesi ve sizlerin destekleri ile İl Kadın Kolları Başkanı olduğum Cumhuriyet Halk Partisi bu kitlenin en büyük ihtiyacı olan örgütlenmiş ve çözüm üretecek olan yapısı ile güvenecekleri tek limandır. Halkımız; açıklanmış ve açıklanacak programlarla, yerel yönetimlerde gösterilen başarıların ışığında çözümün Partimiz olduğunu daha iyi anlayacaktır. 

 

​​İstanbul Sözleşmesinden Anayasaya aykırı bir şekilde çekilerek, kadın çocuk ve LGBTİ+ bireyler için elde edilen kazanımları çöpe atarak Dezavantajlı gurupları yok sayan, bilinçli bir şekilde enflasyonu yükselterek zaten can çekişen orta sınıfı yok eden, verdiği açlık sınırı altındaki maaşlarla memuru emekliyi asgari ücretli işçiyi yoksulluğa mahkum eden mevcut iktidardan bu ülkenin sağduyulu insanlarına tek tek dokunarak kurtulacağımızdan eminiz. Yoksulluğun kader olmadığına inanıyoruz.

 

​Ve kotalar bize dar hedefimiz iktidar diyerek Siz Sayın Genel Başkanımız ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin NAZLIAKA ‘nın önderliğinde KADININ  ELİNİN  DEĞDİĞİ HER  ŞEYİN  GÜZELLEŞTİĞİ  GİBİ  SİYASETİ  DE  GÜZELLEŞTİRECEK  AYDINLIK TÜRKİYEYİ  BİRLİKTE KURACAĞIZ. 

 

 diyerek kendisinin ve heyetimizin görüşlerini bildirmesinin ardından yoğun alkışlar arkasında  yerine geçti ve Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU kürsüye davet edildi. Genel Başkanımızın Aile Destek Sigortası hakkındaki açıklamaları ,gündemi değerlendirdiği ve ziyaretimiz için teşekkürlerini belirttiği konuşmasının ardından Genel Başkanımıza  illerin yanlarında getirdiği yöresel hediyeler verildi .Genel Başkanımızla çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında kendisi  yoğun programları nedeniyle toplantıdan ayrıldı. Ardından Kadın Kolları Genel Başkanı Aylın NAZLIAKA bir kez daha kürsüye gelerek YAŞAMHAK projemiz ile ilgili açıklamalarda bulundu. Heyetimize teşekkürlerinin ardından kendisine getirilen hediyeler verildi ve toplu fotoğraflar alınarak ziyaret sonlandırıldı.

 

Ardından heyet olarak Anıtkabir ziyaret edildi. Atamızın mozolesine çelen k koyarak huzurunda saygı duruşunda bulunulup, sessizce şükranlarımız ilettik. Ardından heyet başkanımızca şeref defterine “Kendisi 4 il kadın Kolları adına

 

“Cumhuriyetimizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ölümsüz ATAM!

Hedef olarak gösterdiğiniz yolda aklın, bilimin esasları üzerine kurduğunuz düşünce sisteminden güç ve ilham alan Cumhuriyet Halk Partisi  Bilecik, Bolu, Düzce, Sakarya Kadın Kolları örgütleri olarak huzurundayız.

 

Ulu Önderimiz, ilki Cumhuriyet, ikincisi Cumhuriyet Halk Partisi eserinizle düşüncelerinizle hayat bulan ilke ve devrimleri ilelebet yaşatacağız. Kurtuluş Savaşımızı Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandıran ATAM!

 

Şunu bilmenizi isteriz ki; Bizler senin bıraktığın emanetleri, canını ortaya koyarak koruyacak ve demokrasi ile taçlandırarak daha da yükseltmeye çalışacağız.

 

izinizden gitme onuruna eren biz Cumhuriyet Kadınları; açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan, taviz vermeden yürüyeceğime söz veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Bilecik, Bolu, Düzce, Sakarya olarak sevgi, saygı, minnetle anıyoruz. "Yaşasın laik, demokratik eşitlikçi tam bağımsız Türkiye. "    diyerek kafile başkanı Azize Çeroğlu şeref defterine duygularımızı ifade etti.

 

Anıtkabir heyet olarak gezildikten sonra son ziyaret yerimiz  olan 1. Meclis’e gidildi .Genç Cumhuriyetin kokusunu kurucu Meclisin heyecanını yürekten hissettiğimiz bu ziyaretin ardından içimizdeki coşku ve heyecanla geri dönüş yolculuğuna başladık.

 

Döndüğümüz tarihten itibaren Atamızın huzurunda ve Genel Başkanlarımızın karşısında verdiğimiz söz içimizdeki enerji ve inançla Ülkemizi tekrar aydınlık günlere götürecek çalışmalara başladık.

 

Bu proje ve ziyareti planlayan, heyetimize başkanlık eden KKMYK Üyesi ve Sakarya Kadın Kolları Başkanı Azize ÇEROĞLU‘na, Bilecik İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Bilecikligil’e, Bolu İl kadın Kolu başkanı Zuhal Işın’a, Düzce il kadın Kolu başkanı Jale Uzunhasan ‘a, tüm ilçe başkan ve yoldaşlarımıza  CHP Sakarya İl Kadın Kolları olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL