Gündem

Kaldırım İşgali Serbestisi Başlıyor

İnegöl Belediyesi, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala çarşıda hareketliliğin başlaması üzerine kaldırım işgali uygulamasında 23 Nisan Cumartesi günü itibariyle bir esneklik yapılacağını açıkladı.

Kaldırım İşgali Serbestisi Başlıyor

İnegöl Belediyesi, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala çarşıda hareketliliğin başlaması üzerine kaldırım işgali uygulamasında 23 Nisan Cumartesi günü itibariyle bir esneklik yapılacağını açıkladı. Her işletme, kendi iştigal konusu ile sınırlı olmak üzere kapı önünde ürün satışı yapabilecek.

 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala şehirde ve çarşı bölgesinde hareketlilik başlarken, İnegöl Belediyesi de her yıl bayram öncesi yapılan kaldırım işgali serbestisi uygulamasını yarın itibariyle başlayacağını duyurdu. Öte yandan, belirlenen tarihlerde çarşı bölgesinin trafiğe kapatılacağı da hatırlatıldı.

 

SEYYARLARA VE İŞTİGAL KONUSU HARİÇ ÜRÜN SATIŞI YAPANLARA İZİN VERİLMEYECEK

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ramazan Bayramı münasebeti ile kaldırım işgallerinde esneklik uygulamamız 23.04.2022 Cumartesi günü itibariyle başlayacak olup, çarşı merkezinde yaya ve araç trafiğini engellemeyecek şekilde ve her işletmenin kendi iştigal konusu ile sınırlı kalmak üzere, kendi işyeri önünde, kendi ürünlerini sergileyebilecektir. Kaldırımı tamamen kapatan işletmelere, kendi iştigal konusu harici ürün satışı yapan işletmelere ve seyyar satışlara ise müsaade edilmeyecektir.”

 

SON 3 GÜN 8 SOKAK TRAFİĞE KAPANACAK

Öte yandan, bayram öncesi çarşı bölgesinin trafiğe kapanmasıyla ilgili konuda da şu ifadelere yer verildi: “Bayram yoğunluğunun had safhaya ulaştığı günlerde hem vatandaşlarımızın güvenli şekilde alışverişlerini yapabilmeleri hem de esnaflarımızın bayram sürecinde daha rahat satış yapabilmesi adına; Elektrik Sokak (Hacı Veli Ağa sokak kesişiminden itibaren), İşletme Sokak, Tabakhane Sokak, Bedesten Sokak, Cami Kebir Sokak, Özdilek Sokak, 2. Özdilek Sokak ve Hacı Şahin Sokak 29 Nisan, 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde araç trafiğine kapalı olacaktır.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL