Gündem

Kaptan Ahmet Erdoğan Camii'nin temeli Bayrampaşa'da dualarla atıldı

Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin bir parçası olan Kaptan Ahmet Erdoğan Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Kaptan Ahmet Erdoğan Camii'nin temeli Bayrampaşa'da dualarla atıldı

Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin bir parçası olan Kaptan Ahmet Erdoğan Camii’nin temeli dualarla atıldı. Toplam 4 bin 500 metrekare büyüklüğündeki, 3 katlı uygulama camiinde ihtisas kütüphanesi, ilim merkezi ve geniş bir ibadet alanı yer alacak.

Kaptan Ahmet Erdoğan Uygulama Camii’nin temeli, Yıldırım Mahallesi Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nde camii için ayrılan alanda dualarla atıldı. Temel atma törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Av. İlknur Kovaç Bayraktar, Başkan Aydıner’in eşi Melahat Aydıner, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Aydıner, “Söz verdiğimiz her projemizi bir bir hayata geçirdik ve hayata geçirmeye devam ediyoruz… Dualarla temelini attığımız Kaptan Ahmet Erdoğan Uygulama Camimiz ilçemiz ve halkımız için hayırlı olsun. Camimiz İslami her türlü faaliyet için uygun bir mekân olarak hem dinimize hem Müslüman kardeşlerimize hizmet edecek. Bu mabedin yapımına destek veren herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Toplam 4 bin 500 metrekare büyüklüğündeki, 3 katlı uygulama camiinde ihtisas kütüphanesi, ilim merkezi ve geniş bir ibadet alanı yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL