Gündem

Kemer Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyeleri Emrah Ayhan, Mustafa Bilici, Hakan Tuncer ve Özcan Çeliktaş mazeretleri nedeniyle katılmadı.
 
Belediye Başkanı Topaloğlu, toplantı öncesinde meclis üyelerine Kemer’de yapımı devam eden ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgiler verdi.
 
Kemer Belediyesinin kasasında 35 milyon lira paranın olduğunu anlatan Başkan Topaloğlu, “Geçen mecliste alınan karar doğrultusunda Çamyuva Mahallesi Sarıören ve Tekirova Mahallesi Cumayeri dere ıslahlarının yapılması için ihaleyi 7 milyon 49 bin 919 lira artı KDV ile Demirkan İnşaat aldı. Çamyuva’da kapalı pazar yerinin ihalesi yapıldı. İhaleyi 7 milyon 944 bin liraya bir firma aldı. Bayramdan sonra inşallah çalışmaya başlayacaklar. Ağva Dere kenarındaki çalışmalar bitmek üzere. Hayırsever iş insanı Orduvar ve Ülker Akman çiftinin yaptırdığı anaokulu 18 Temmuz’da açılıyor. 1 müdür, 11 öğretmen, 1 büro personeli, 1 aşçı, 2 yardımcı, 2 temizlik görevlisi ve 1 güvenlik görevlisi görevine başladı.” dedi.
 
Toplantıda, Kuzdere Mahallesi’nde belediyeye ait ticari alanda yapılması planlanan proje ve Liman Caddesi’ndeki eski jandarma karakolunda yapılması planlanan Kemer Etnoğrafya Müzesi ile ilgili sunumlar yapıldı.
 
Toplantıda, belediye meclisinin 05/05/2022 tarih ve 50 sayılı kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde Kemer İlçe Müftülüğüne bedelsiz olarak devredilen Çamyuva Mahallesi 718 ada 3 parseldeki taşınmazın tapu sorununun giderilmesi için konunun yeniden görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
 
8 Şubat -11 Şubat 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına Belediyemiz olarak katılım sağlanması ve alan kiralanması konusunun görüşülmesinin oy birliği ile kabul edildiği mecliste, 2022 mali yılında yaşanan olağanüstü ekonomik şartlardan dolayı 2022 yılı Gelir Tarifesindeki bazı gelir kalemlerinde değişiklik yapılması için 2022 yılı Gelir Tarifesinin güncellenmesi konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
 
Kemer Belediyesinin 2022 yılı mali yılı bütçesi ile ilgili içinde bulunulan olağanüstü ekonomik şartlardan dolayı ek bütçe yapılması konusu oy birliği ile kabul edildi.
 
Kemer’de Buz Hokeyi Tesisi yapılması konusuna ilişkin alınan imar komisyonu raporu ile plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
 
Bir sonraki Meclis toplantısı, 6 Eylül Salı günü 14.00 olarak belirlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL