Gündem

Kemer Belediyesi, Yaşlıların Hem Kapılarını Hem de Gönüllerini ‘Çalıyor’

Kemer Belediyesi, evde bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında ilçedeki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerinde temizlik yapıyor ve kişisel bakımları için yardımcı oluyor.

Kemer Belediyesi, Yaşlıların Hem Kapılarını Hem de Gönüllerini ‘Çalıyor’
Kemer Belediyesi, evde bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında ilçedeki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerinde temizlik yapıyor ve kişisel bakımları için yardımcı oluyor.
 
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde ‘her şeyin başı sağlık’ sözüyle hareket eden Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların hem kapılarını hem de gönüllerini ‘çalıyor’.
 
Belediye sağlık ekipleri, bakıma muhtaç olan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak için önce hazırlığını yapıyor ve ardından belirlenen adrese doğru hareket ediyor.
 
Temizlik malzemelerini ve tıraş malzemelerini hızla hazırlayan belediye ekipleri, belirlenen adreslerde ikamet eden yaşlılara ulaşıyor ve yaşlıların yaşları nedeniyle güçlerinin artık yetmediği işlerini yapıyor.
 
Bazı yaşlıların saç ve sakal tıraşı ile sağlık kontrolleri için kapısı çalınırken, bazılarının evine ise kendilerini yalnız hissetmemeleri için sohbet amacıyla gidiliyor.
 
Yaşlıların hayatını kolaylaştırmak için evlerine kadar sağlık hizmeti götüren belediye ekipleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun selamını da iletiyor.
 
 
– “Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun hizmetlerinden çok memnunum”
Kemer Belediyesinin sunduğu evde sağlık hizmetinden yararlanan çiftlerden biri de Beycik Mahallesi’nde yaşayan Fatma ve Hüseyin Kalpazan çifti.
 
Birbirlerini ilk gün ki aşkla seven çiftten 92 yaşındaki Hüseyin Kalpazan, yaptığı açıklamada, yaşlarının ilerledikçe ev işlerini ve diğer işleri yapmakta güçlük çektiklerini söyledi.
 
Yaklaşık 30 sene ormancı olarak çalıştığını anlatan Kalpazan, Kemer Belediye ekiplerinin her talep ettiğinde hemen kapılarını çaldığını ifade ederek, “Kemer Belediyemizden Allah razı olsun. Evimize kadar gelip bize destek oluyorlar. Ben Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun hizmetlerinden çok memnunum. Allah ondan binlerce kez razı olsun. Bu adam daha ne yapsın? Aya mı çıkarsın bizi? Tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Evimizi temizlemeye ekip gönderiyor, saçımı sakalımı tıraş etmeye ekip gönderiyor. Çok sağ olsun.” diye konuştu.
 
Fatma Kalpazan ise Belediye Başkanı Topaloğlu’nun kendilerine lazım olan her şey için elinden geleni yaptığını belirterek, “Başkan beyden Allah razı olsun. Bize ne lazımsa onu yapıyor. Kendisinden çok memnunum. Çok teşekkür ediyorum kendisine.” dedi.
 
– İnsan odaklı hizmet yapmayı çok önemsiyoruz
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, bu yıl Ocak ayından bu yana 340 vatandaşa evde bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında kişisel ihtiyaçlarını karşılamada yardım ettiklerini söyledi.
 
Yaşlılara ve bakıma muhtaç insanlara her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Yaşlılarımızın evlerine sağlık hizmeti götürüyoruz ve evlerini temizleyip kişisel bakımlarını yapıyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmetimizden çok mutlu oluyor. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. İnsan odaklı hizmet anlayışını çok önemsiyoruz. Tüm yaşlılarımızın her zaman yanındayız. Onları seviyoruz.” diye konuştu.
 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL