Kültür Sanat

Kemer’de 7. Uluslararası Güneşin Evi Türkiye Festivali yapıldı

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Güneşin Evi Türkiye Festivali sona erdi.

Kemer’de 7. Uluslararası Güneşin Evi Türkiye Festivali yapıldı
Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Güneşin Evi Türkiye Festivali sona erdi.
 
Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (FİLİZ) tarafından 7’ncisi düzenlenen festivale Türkiye’nin yanı sıra Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Yakutistan ve Çeçenistan’dan yaklaşık 100 çocuk katıldı.
 
Festival kapsamında dans, yetenek ve müzikal branşlarında yarışmalar yapıldı. Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki genç yeteneklere Türkiye'yi tanıtmak, Türkiye ile diğer ülkelerin dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalin son günü, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
 Birçok uluslararası etkinliklerin merkezi haline gelen Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen ödül törenine Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta, dernek başkan yardımcısı Hasan Balta ve davetliler katıldı.
 
Törende konuşan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baytekin, törene katılanlara Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun selamını ileterek, yaklaşık 100 çocuğu Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti.
 
Baytekin, dereceye giren tüm çocukları tebrik ederek ödüllerini takdim etti.
 
FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta da desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Topaloğlu’na teşekkür ettiğini dile getirdi.
 
Festival kapsamında kendi ülkelerine ait dans gösterileri ve halk oyunları oynayan çocuklar, yaptıkları gösteriler ve şovlarla renkli görüntüler oluşturdu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL